en
en

Pierwsze w Kuwejcie oferty zorganizowanych wyjazdów turystycznych do Polski

Po raz pierwszy w historii, w ofercie kuwejckich biur podróży pojawiły się propozycje zorganizowanych wyjazdów do Polski w rozpoczynającym się letnim sezonie turystycznym.

Według Ambasady RP w Kuwejcie pojawienie się na kuwejckim rynku usług turystycznych takich ofert należy uznać za rezultat i poważny sukces wizyty studyjnej dla przedstawicieli kuwejckich biur podróży zorganizowanej w październiku ubiegłego roku przez Ambasadę RP w Kuwejcie, Polską Organizację Turystyczną i Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Prowadzona przez Ambasadę w ostatnich latach intensywna działalność promocyjna skutkowała skokowym wzrostem liczby wyjazdów do Polski w latach 2015 i 2016. Były to jednak wyjazdy indywidualne, często połączone z pobytami w sanatoriach, głównie w Ustroniu i Nałęczowie (oba ośrodki uzyskały akredytacje kuwejckiego Ministerstwa Zdrowia). W ocenie Ambasady RP, pojawienie się ofert wyjazdów zorganizowanych, skierowanych do określonych grup docelowych, pozwala mieć nadzieję, iż wzrost liczby kuwejckich wyjazdów turystycznych przekształci się w stały trend. Szczególnie wskazany jest w tym kontekście rozwój turystyki medycznej, co pozwoli na stworzenie stałej grupy turystów - pacjentów powracających do polskich ośrodków sanatoryjno-medycznych, tak jak jest to obecnie w przypadku Czech i Słowacji.

Z komunikatu Ambasady RP w Kuwejcie wynika, że statystyczny Kuwejtczyk wyjeżdża za granicę 4 razy w roku przeznaczając na wyjazdy kilkakrotnie więcej środków niż przeciętny turysta z Europy Zachodniej, co czyni go niezwykle pożądanym gościem także w najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajach świata.

Dalsza współpraca, szczególnie poprzez realizację kolejnych wizyt studyjnych dla kolejnych firm turystycznych i dziennikarzy, wszystkich instytucji jest niezbędna aby zwiększyć zainteresowanie przyjazdami do Polski turystów z Kuwejtu.

Do góry