en
en

Owocna współpraca lotniska Skavsta z Polską Organizacją Turystyczną

Dyrekcja lotniska Skavsta, położonego ok. 100 km od Sztokholmu, ogłosiła dziś oficjalnie otwarcie nowego bezpośredniego połączenia lotniczego między Sztokholmem a Szczecinem.

skavta_polaczenie_wizzair_sztokholm_2018.jpg

Dyrekcja lotniska Skavsta, położonego ok. 100 km od Sztokholmu, ogłosiła dziś oficjalnie otwarcie nowego bezpośredniego połączenia lotniczego między Sztokholmem a Szczecinem.Stolicę województwa zachodniopomorskiego połączy ze stolicą Szwecji węgierski przewoźnik – Wizzair. Loty rozpoczną się 14 maja i będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.Peter Steinmetz, CEO lotniska Sztokholm-Skavsta, podziękował za współpracę z ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, a także wyraził nadzieję na duże zainteresowanie turystów nowym połączeniem.

 – Dzięki aktywnemu wsparciu ze strony Ambasady RP w Sztokholmie oraz Zagranicznemu Ośrodkowi Polskiej Organizacji Turystycznej udało nam się udowodnić przewoźnikowi silny potencjał rozwoju tego połączenia. Dużo osób podróżuje z południowej Szwecji do Szczecina przez Berlin lub samochodem. Myślę, że w zamian wiele z nich wybierze bezpośrednie połączenie lotnicze. Szczecin będzie czternastym kierunkiem Wizz Air z naszego lotniska – powiedział Steinmetz.Jednocześnie będzie to czwarta trasa Wizz Air z portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Przewoźnik obsługiwał dotychczas tylko rejsy do Norwegii – na lotniska w Bergen, Oslo Torp i do Stavanger

Fot. Yves Tennevin

 

Do góry