en
en

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

21 września odbyły się w Cieszynie obchody Światowego Dnia Turystyki, w których wziął udział Robert Andrzejczyk, prezes POT. W ramach tego wydarzenia Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta Cieszyn, SWRiR OLZA oraz Tauron Ciepło zorganizowało w dniu 21 września br. w Hotelu Liburnia w Cieszynie konferencję pt. "Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju".

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane zagadnienia związane m.in. z markowymi produktami turystycznymi i sposobami tworzenia i promocji produktów turystycznych. W konferencji udział wzięło ponad 130 uczestników, w tym: przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, branży, regionów, eksperci oraz wiele innych osób, którym bliski jest rozwój i promocja turystyki. Panele dyskusyjne moderowali: Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT i Adam Mikołajczyk, prezes Best Place.

Tego samego dnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta Gala, podczas której Dariusz Rogowski, Podsekretarz Stanu w MSiT wręczył odznaki honorowe Za Zasługi dla Turystyki osobom zasłużonym, działającym w sferze turystyki. Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

Do góry