en
en

O polskiej turystyce w holenderskim radiu

Polska Organizacja Turystyczna zaproszona została do udziału w prowadzonym na żywo programie holenderskiej stacji radiowej  Noord Holland.

38788526_1048020302014921_690515910951174144_n.jpg

Małgorzata Duijnmayer z ośrodka POT w Amsterdamie była gościem programu „June tot Twaalf” w stacji Noord Holland. Audycja z telefonicznym udziałem słuchaczy, prowadzona przez znaną  dziennikarkę June Hoogcarspel, cieszy się dużą popularnością. W tym roku zagadnieniami letniego wydania programu były ciekawostki podróżnicze z 9-ciu krajów najczęściej wybieranych  na wakacje. Na tej liście krajów atrakcyjnych turystycznie z punktu widzenia oczekiwań Holendrów, znajduje się również Polska.

9 sierpnia, tematyką wydania „June tot Twaalf” była oferta city trip polskich miast, które posiadają stosunkowo gęstą sieć wygodnych  połączeń komunikacyjnych z Holandią.  Należą do nich między innymi Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin.  Obszerny wątek poświęcono cenionym przez holenderskich turystów różnorodnym formom turystyki aktywnej, przede wszystkim szlakom rowerowym, a także propozycjom wypoczynku w otoczeniu przyrody, w polskich parkach narodowych i rejonach górskich. Wiele pytań słuchaczy łączących się telefonicznie ze studiem, dotyczyło polskiej kuchni regionalnej. Wśród rozmówców rozlosowano po audycji zestawy materiałów promocyjnych i gadżetów Polskiej Organizacji Turystycznej.

Radio Noord Holland dociera do 200 tys. słuchaczy tygodniowo, a audycje odtwarzane są również online przez przeszło 3 mln. użytkowników internetu miesięcznie.

 

Do góry