en
en

Norwescy dziennikarze sprawdzali ofertę turystyki zdrowotnej Pomorza

W ramach realizacji Programu Promocji Usług Prozdrowotnych Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Sztokholmie zorganizowała  misję przyjazdową dziennikarzy z Norwegii.

spa_misja_przyjazdowa_norwegia.jpg

Wydarzenie to odbywało się w dniach od 6 do 9 grudnia, a udział w nim wzięli zarówno przedstawiciele prasy, jak i blogerzy. Z uwagi na dogodną lokalizację i bogatą tradycję spa&wellness, zaprezentowano ofertę regionu pomorskiego.

Program dostosowany został do zdiagnozowanych potrzeb rynku norweskiego nausługi prozdrowotne, w szczególności dentystyczne, zabiegi kosmetyczne i upiększające.  Uwzględniał on m.in wizytę i prezentację w klinice dentystycznej ,,Projekt Uśmiech” oraz zapoznanie z pakietami spa&wellness w trzech hotelach. W trakcie pobytu nie zabrakło również prezentacji wybranych atrakcji turystycznych Gdańska.

Wspomniana nowoczesna klinika „Projekt Uśmiech” to Centrum Dentystyczne znajdujące się w sercu Gdańska, świetnie skomunikowane z pozostałą częścią Trójmiasta. Specjalizuje się ono w leczeniu implantologicznym, chirurgicznym i zachowawczym. Prowadzi również szczegółową diagnostykę chorób zębów oraz przyzębia. Centrum wyposażone jest w aparaturę diagnostyczną i medyczną wysokiej klasy, dysponuje specjalistycznymi narzędziami wspomagającymi klasyczne techniki leczenia w tym m.in. mikroskopy stomatologiczne i kamery wewnątrzustne oraz elektroniczne narzędzia służące do zabiegów z zakresu endodoncji.

Uczestnicy mieli okazję osobiście doświadczyć wyjątkowej oferty balijskiego SPA w ,,Dolinie Charlotty”, odwołującego się do tradycji wysp Indonezji. Zróżnicowany  i unikalny program terapeutyczny oparty na starobalijskich rytuałach wykonywany przez wykwalifikowane balijskie terapeutki, a  nawiązujący do filozofii Wschodu i do przesłania, jakie niosą wyobrażenia wcieleń buddyjskich bogiń Devi Sri, Ambiki i Laksmi, spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Niewątpliwym uznaniem cieszyła się także wizyta gości w Mera Spa w Sopocie, potraktowanych z pełnym zaangażowanie i atencją. Klimat tego miejsca w połączeniu z pasją i przekonaniem,  że właściwie podane chwile relaksu są prawdziwą odnową dla ciała i umysłu, napełniają energią oraz inspiracją do dalszego działania. Dodatkowo, położenie oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne pozwalają podziwiać malownicze widoki morza.

Nie mniej pozytywnym doznaniem był dla uczestników pobyt w Grand Hotelu Lubicz w Ustce, w którym przestronne i ekskluzywne wnętrza, niepowtarzalna kameralna atmosfera w połączeniu z urozmaiconą ofertą usług sprawiają, iż nawet krótka wizyta zapewni relaks i poprawi samopoczucie. Wellness hotel&spa to blisko 30 gabinetów wyposażonych w nowoczesny i najnowszy sprzęt, w których można skorzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych, pielęgnacyjnych oraz relaksacyjnych. Dodatkowo, w hotelowym Spa funkcjonuje pomieszczenie z tężniami wewnętrznymi o powierzchni 120 metrów kwadratowych.

Atmosfera i profesjonalny wachlarz usług wspomnianych obiektów z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników, budując pozytywny wizerunek naszego kraju w obszarze usług prozdrowotnych. 

Do góry