en
en
Kontakt

Na zielono. "Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona" w stolicy Podkarpacia.

W piątek 13 października w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się II Podkarpackie Forum Turystyki pod hasłem "Turystyka i zielone inwestycje", w ramach którego poprowadzono szóstą konferencję z cyklu "Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona".

podkarpacie_konfa_witz.JPG

Po przywitaniu gości przez prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Wioletty Rejman część merytoryczna rozpoczęła się od prezentacji skutecznych metod promocji kultury i turystyki, czyli wyprawy po meandrach digital marketingu. Następnie o etyce i społecznej odpowiedzialności biznesu opowiedziała Janina Bąk. Garść liczb i statystyk zapewnił audytorium Mateusz Stopa, który, w ramach Podkarpackiego Barometru Turystycznego, zabrał gości w krótką podróż po danych o regionalnej turystyce.

"Modernizm tropików, czyli jak łączyć ekologię i turystykę" to temat prelekcji Jakuba Rybickiego - podróżnika, fotografa i dziennikarza, po którym na scenie pojawiła się Joanna Haugen i przedstawiła zagadnienia związane z turystyką regeneratywną. Finał tej części opierał się na debacie, wymianie spostrzeżeń, a także czasu na swoiste Q&A.

Kolejna przerwa przeniosła uczestników do świata turystyki zrównoważonej, ale także sztucznej inteligencji. Prezes Travindy Anula Galewska podzieliła się wynikami oraz wnioskami z dogłębnej analizy ankiet przeprowadzanych wśród branży turystycznej z województwa podkarpackiego. Z kolei szef Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc Adam Mikołajczyk pokazał możliwości nowoczesnych technologii generując grafiki przedstawiające Rzeszów w dalekiej przyszłości, proziaki w wersji "glamour" oraz jak "fotografować" dzikie zwierzęta na Podkarpaciu. Całość tradycyjnie spięła debata "Jak promować rozwój turystyki zrównoważonej w regionie podkarpackim?", w którym uczestniczył czworonożny gość specjalny.

To nie był jednak koniec emocji, bowiem wieczorem miała miejsce gala wręczenia nagród regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT oraz Serce Oddane Turystyce. Zarówno w otwarciu uroczystości jak i samej ceremonii uhonorowania laureatów uczestniczył prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, który wraz z wicedyrektorem Departamentu Wsparcia Rozwoju Turystyki POT Jackiem Janowskim otrzymał drugą z tych nagród. Wieczór zamknął koncert muzyki bluesowej w nowoczesnym wydaniu. 

Była to tym samym ostatnia w tym roku część cyklu, który będzie kontynuowany po noworocznej przerwie.

Do góry