en
en
Kontakt

Multimedialne muzeum piosenki

Istnieją miejsca kultowe, z którymi związane są wydarzenia mające wpływ na modę, gust i styl życia pokoleń. Do takich należy opolski amfiteatr nazywany kolebką powojennego polskiego show-biznesu, istotną częścią historii polskiej kultury związanej z muzyką rozrywkową. 

Niewiele zespołów i gwiazd z okresu złotych lat opolskich festiwali piosenki, przetrwało próbę lat i koncertuje do dziś, z nowym repertuarem bądź dla swoich dawnych fanów grając pamiętane do dziś, stare przeboje. Dzięki muzeum opolskiemu pamięć o grupach muzycznych i ich twórczości nie pójdzie w zapomnienie. Ekspozycja nie ogranicza się tylko do tego jednego okresu muzyki rozrywkowej, budzącego nostalgiczne wspomnienia u muzyków starszego pokolenia i ich ówczesnych fanów oraz mało znanego współczesnym nastolatkom. Obejmuje szersze spektrum, od 20-lecia międzywojennego po dobę dzisiejszą. 

Multimedialną wystawę zwiedza się z audioprzewodnikiem i wygodnymi słuchawkami. Do wyboru 2 tys. nagrań audio, prawie 600 teledysków, półtora tysiąca wydawnictw i jeszcze więcej fotografii. Zwiedzanie doskonale udaje się w gronie rodziny. Pociechy nie będą znudzone. Mogą odpocząć w pokoju dla dzieci. Te które chcą oderwać się od atmosfery historii muzyki, mogą na przykład oddać się innej twórczej pasji. Rysowaniu. Mają do dyspozycji miejsce, papier i kredki. Na 85-calowym ekranie wyświetlane są dla nich programy z piosenkami takie jak „Kulfon co z ciebie wyrośnie”, czy „Co na to powie tata”. Gdyby jednak zachęciły się do aktywności muzycznej, mogą siąść do elektronicznej perkusji, do bębnów i talerzy. Talenty muzyczne rozwijają się w najwcześniejszym wieku. Temu służą między innymi warsztaty muzyczne prowadzone z udziałem gwiazd estrady. Zajęcia dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych służą też muzycznej edukacji lub po prostu kształtują słuchaczy, uczą przyjemności obcowania z muzyką.

Więcej w Aktualnościach Turystycznych

 

Do góry