en
en

Minister Bańka i prezes POT wezmą udział w obchodach Światowego Dnia Turystyki

21 września, Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Miejskim w Cieszynie organizuje w tym mieście konferencję „Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju”.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele najważniejszych instytucji związanych z turystyką w Polsce, przedstawiciele regionów, eksperci oraz wiele innych osób, którym bliski jest rozwój i promocja polskiej turystyki. Swoją obecność potwierdzili m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych dr inż. Konrad Tomaszewski, burmistrz Cieszyna Ryszard Macura czy międzynarodowy ekspert marketingu terytorialnego i prezes Best Place Adam Mikołajczyk.

Dyskusja podczas konferencji odbywać się będzie w ramach trzech głównych paneli: „Polska Marka Turystyczna – Produkty turystyczne (przykłady nagrodzonych produktów turystycznych – Certyfikat POT, EDEN Polska)”, „Turystyczny produkt transgraniczny – budowa, promocja, współpraca” oraz „Rola podmiotów samorządowych i branżowych w promocji produktów turystycznych”.

W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane m.in. zagadnienia związane z marką turystyczną oraz sposoby tworzenia i promocji produktów turystycznych, zarówno tych działających w Polsce jak i zagranicą. Całe wydarzenie będzie miało charakter otwartej dyskusji.

Konferencja odbędzie się w hotelu Liburnia w Cieszynie, 21 września 2017 roku w godzinach 10.30 – 15.45. Tego samego dnia zaplanowano także galę z okazji Światowego Dnia Turystyki w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Światowy Dzień Turystyki, to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ w 1979 roku. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. 

Do góry