en
en

Międzynarodowe grono ekspertów turystyki medycznej obraduje w Polsce

Pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej, od 30 do 31 marca, w hotelu Sofitel Warszawa, trwa 3rd Annual Medical Tourism CE Conference, trzecia edycja cyklu konferencji, dedykowanej przedstawicielom branży medycznej, szpitalnej, firmom ubezpieczeniowym, pośrednikom medycznym, konsultantom i innym przedstawicielom branży turystyki medycznej. Pierwsza zorganizowana została w Budapeszcie w roku 2015, rok później w Pradze. Konferencję warszawską otworzył wiceprezes Polskiej Organizacji turystycznej Bartłomiej Walas.

Wielonarodowe grono ekspertów turystyki medycznej, między innymi z Polski, Czech, Chorwacji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, dzieliło się doświadczeniami związanymi z budowaniem marki destynacji zdrowotnej, metodami promocji marketingowej klinik i pozyskiwania pacjentów zagranicznych. Formułowano też prognozy dalszego rozwoju systemu opieki zdrowotnej na świecie w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne.

Przebieg konferencji 3rd Annual Medical Tourism CE Conference potwierdza rosnące zainteresowanie Polską, nie tylko jako kraju, który ze względu na ofertę usług medycznych, wybierany jest coraz częściej przez pacjentów, ale także staje się interesującym rynkiem dla przedstawicieli biznesu. Turystyka medyczna jest sektorem polskiej gospodarki wspieranym finansowo przez Ministerstwo Rozwoju. Polska Organizacja Turystyczna prowadzi program promocji turystyki prozdrowotnej na wybranych rynkach zagranicznych w latach 2017-2019. Istotnym prognostykiem stał się fakt umieszczenia Polski, jako jedynego kraju Europy Środkowo-Wschodniej, na mapie światowych, preferowanych destynacji w turystyce medycznej wedlug Medical Tourism Index.

3rd Annual Medical Tourism CE Conference organizują Euro Events oraz Medical Travel Partner.

Do góry