en
en
Kontakt

Między Wisłą a Bugiem. POT z branżą na Lubelszczyźnie.

Cykl study tour realizowany przez Polską Organizację Turystyczną, którego celem jest zaprezentowanie oferty polskich regionów, promocję Najlepszych Produktów Turystycznych - laureatów Certyfikatu POT, Polskich Marek Turystycznych czy projektu EDEN, jeszcze przed rozpoczęciem wakacji szkolnych dotarł na Lubelszczyznę. W dniach 15-18 czerwca właściciele biur podróży, touroperatorzy oraz przedstawiciele innych podmiotów związanych z turystyką sprawdzali ofertę turystyczną regionu Polski Wschodniej.

lubelskie_studytour_1170.jpg

Po przyjeździe do Lublina uczestnicy w dwóch grupach zapoznali się z ofertą Teatru NN oraz Immaginarium, a następnie ruszyli Szlakiem Pamięci Żydów. Popołudniowe zwiedzanie rozpoczęło się od prawdziwej perły regionu - Podziemia Browaru Perła, gdzie branża mogła poznać tajniki tworzenia lokalnego specjału, natomiast widok na panoramę miasta zapewniła im Wieża Trynitarska. Wieczorem goście zapoznali się z możliwościami hoteli działających w sercu województwa.

Piątkowe przed i popołudnie było dla wizytujących region prawdziwą podróżą w czasie. Najpierw gościli oni w progach Lubelskiej Szkoły Mędrców Jeszywas Chachmej, a następnie udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Popołudnie grupa spędziła w drodze do wschodniej części Lubelszczyzny, a mianowicie do Włodawy i Sobiboru, gdzie odwiedziła Muzeum Synagogalne, a także Muzeum i Miejsce Pamięci.

Janów Podlaski budzi skojarzenia ze słynną w Europie i na świecie stadniną koni. Nic więc dziwnego, że była ona pierwszym punktem przedostatniego dnia study touru po Lubelszczyźnie. Popołudniowe zwiedzanie Muzeum Zamojskich w Kozłówce oraz oferty enoturystycznej regionu między Wisłą a Bugiem zwieńczyli wieczornym spacerem po Kazimierzu Dolnym.

Ostatniego dnia, pod opieką przewodnika, właściciele biur podróży, touroperatorzy oraz przedstawiciele innych podmiotów związanych z turystyką poznawali uroki Nałęczowa z pozycji retro meleksa. Bliskość natury zapewniła wizyta w Łubinowych Wzgórzach, po której uczestnicy podróży studyjnej zabrali ze sobą wiele pozytywnych wspomnień z Lubelszczyzny.

Do góry