en
en
Kontakt

Małopolska wybiera najlepsze stacje, szkoły i instruktorów narciarskich

Rozpoczął się XIV już plebiscyt „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2016/2017. Bezpiecznie i rozważnie”. Kto w tym sezonie będzie cieszył się z tego prestiżowego wyróżnienia? - Plebiscyt świetnie wpisuje się w politykę sportową naszego regionu – podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszenie może przesłać każda osoba pełnoletnia. Wystarczy, że drogą elektroniczną nadeśle – na adres stacja@gk.pl – nazwę stacji, szkoły lub trasy, albo imię i nazwisko instruktora (w adresie prosimy wpisać „Plebiscyt”). W jednym e-mailu nadsyłamy jedno zgłoszenia w danej kategorii. I musi to być małopolska stacja narciarska. I etap konkursu – zgłaszanie kandydatur - trwa do 13 stycznia.

Dwa tygodnie później w „Gazecie Krakowskiej” oraz na stronach internetowych zostanie opublikowana lista ośrodków zakwalifikowanych do II etapu. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie. Wspierać swoich wybrańców będzie można drogą sms-ową, za pomocą kuponów drukowanych w „Gazecie Krakowskiej”, za pośrednictwem strony internetowej (gazetakrakowska.pl) oraz aplikacji na portalu Facebook.

W plebiscycie zwyciężą te ośrodki – w każdej z kategorii – na które zostanie oddane najwięcej głosów Czytelników i członków Kapituły Plebiscytu.

Uwaga! Nagrodzeni zostaną również głosujący. Jeżeli do zgłoszenie dołączone zostanie krótkie uzasadnienie wyboru stacji, będzie można wygrać kaski narciarskie. Im ciekawsze i bardziej oryginalne uzasadnienie, tym większa szansa na nagrodę. Warto się starać. Kask na stoku to przecież podstawa bezpieczeństwa!

Głosować można na kilka sposobów, ale zawsze na jednego kandydata w danej kategorii.

Wysyłając kupon drukowany w „Gazecie Krakowskiej” przysporzycie wybranej np. stacji 10 pkt. Również 10 pkt wzbogaci konto np. instruktora, gdy wyślecie SMS-a Premium (od 27 stycznia do 28 lutego). Wspierając kandydata za pośrednictwem strony www.gazetakrakowska.pl, na jego konto dodajecie 1 punkt (dzienny limit kliknięć – 3 z jednego urządzenia), a z Facebooka – 5 pkt (dzienny limit kliknięć – 1 głos z jednego konta). Ten etap trwał od 27 stycznia do 28 lutego (głosowanie na kuponach zostanie zakończone 18 lutego). Potem już tylko podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

Tradycyjnie już organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski.

Więcej informacji: Malopolska Organizacja Turystyczna

Do góry