en
en

LOT uruchomił połączenie do Göteborga

Marek Olszewski, prezes POT wziął udział w uroczystości uruchomienia przez LOT nowego połączenia do Göteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji. Tym samym polski przewoźnik wzmocnił swoją obecność w krajach skandynawskich. Od dziś rejsy na tej trasie będą wykonywane aż sześć razy w tygodniu. Jest to już 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 r.

Ceremonia przecięcia wstęgi odbyla sie na lotnisku Landvetter w Göteborgu. W godzinach wieczornych w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Göteborgu odbędzie sie spotkanie dla branży turystycznej poświęcone temu wydarzeniu, w którym udział wezmą  m.in. Ambasador RP w Sztokholmie Wiesław Tarka, Członek Zarządu PLL LOT Michal Fijoł oraz Prezes POT Marek Olszewski.

Rejsy do Göteborga są wykonywane przez LOT wspólnie z Nordiką, czyli estońskim narodowym przewoźnikiem, z którym polska linia współpracuje od listopada 2015 roku. Do Göteborga rejsy odbywają się sześć razy w tygodniu na pokładach samolotów Bombardier CRJ900, a pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy: biznes, premium i ekonomiczną.

Otwierając połączenie do drugiego miasta w Szwecji, LOT umacnia pozycję w krajach skandynawskich, oferując pasażerom podróżującym z regionu podróżujących w celach biznesowych i turystycznych dostęp do pełnej gamy połączeń do Europy Wschodniej i Centralnej.

- Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju. Od dzisiaj LOT zapewni Göteborgowi najlepszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej, czyniąc Warszawę węzłem przesiadkowym dla pasażerów pragnących wybrać się z zachodniej części Szwecji do Lublany, Belgradu, Zagrzebia, Pragi, Budapesztu a także np. na Ukrainę i do Rumunii – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

- Göteborg to kolejny kierunek LOT-u, który otwieramy dzięki unikalnej synergii płynącej z naszej współpracy z przewoźnikiem z Estonii. Ten sam samolot, który będzie latał z Tallina do Göteborga obsłuży również połączenie do Warszawy. To z kolei przekłada się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów – dodaje Adrian Kubicki.

Do góry