en
en

Łódź na łamach francuskiego Télérama Sortir

We francuskim tygodniku kulturalnym „Télérama Sortir” ukazała się jednostronicowa publikacja o Łodzi pt.: “Łódź, między Manchesterem i Hollywood”. Autorka tekstu Sophie Berthier przebywała w Łodzi w kwietniu, w ramach podróży prasowej zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną.

lodz.jpg

Dziennikarka poleca Łódź jako ciekawą destynację typu city break. Poleca wizytę w dawnym mieście fabrycznym jako fantastyczny skok w historię, architekturę, sztukę, a także naukę. Podkreśla też, że wszystkie atrakcje dostępne są pieszo lub komunikacją miejską, na przykład tramwajem.

Autorka poleca m.in. wizytę w Muzeum Kina i przywołuje światowej sławy uczniów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Spacerując po ulicy Piotrkowskiej zachęca do odkrywania podwórek, dzieł street art, poleca OFF Piotrkowską i jej butiki, restauracje, a także liczne galerie sztuki. Rekomenduje również wizytę na Cmentarzu Żydowskim, największej nekropolii żydowskiej w Europie. Pointą tego krótkiego, lecz bogatego w treści reportażu jest stwierdzenie o komunikatywnej energii jaka jest odczuwalna w Łodzi.

„Télérama Sortir” to dodatek telewizyjny do tygodnika „Télérama” (grupa prasowa Le Monde), w którym z jedną stronę poświęcono podróżom. Wydawany jest w nakładzie 594 049 egzemplarzy. Ten sam tekst został publikowany również na portalu tygodnika www.telerama.fr, odnotowującym miesięcznie 7 452 962 wejść.

Do góry