en
en

Kraków bohaterem izraelskiego programu "The Amazing Journey"

Od poniedziałku ekipa izraelskiej telewizji Reshet 13 realizuje w Krakowie kolejny odcinek programu "The Amazing Journey".

krakow-journey.jpg

"The Amazing Journey" to seria izraelskich programów dokumentalnych, które prezentują wybrane miejsca na świecie w kontekście ich kultury, historii, religii, geografii oraz tradycji poprzez ich odzwierciedlenie w lokalnej żywności i ludziach, którzy je tworzą. Osoby prowadzące program to słynny w Izraelu szef kuchni Israel Aharoni oraz śpiewak i aktor Gidi Gov.

Wybór Krakowa jako miejsca realizacji programu związany jest m.in. z tym, że Kraków jest w roku bieżącym Europejską Stolicą kultury Gastronomicznej.

W programie zaprezentowane zostaną najatrakcyjniejsze miejsca w Krakowie i w Małopolsce: Rynek Główny, lokalne targi żywności, Restauracja „Pod Aniołami” (motyw przewodni programu) czy dostawcy produktów regionalnych pochodzący głównie z Podhala.

Wizytę kulinarnego show zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna wraz z Partnerami: Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, Urzędem Miasta Krakowa, Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Restauracją „Pod Aniołami”.

 

Do góry