en
en
Kontakt

Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej już za nami

Zakończył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", który odbywał się w Krakowie i w Małopolsce od 8 do 12 listopada. Patronami honorowymi kongresu byli: JE ks. Kard. Stanisław Dziwisz, JE ks. Abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

pielgrzymkowa.jpg

W listopadzie obradował w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”.

Na to jedyne w Europe Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów. Najliczniejsze grupy reprezentowała Hiszpanię i Włochy, ale byli także przedstawiciele z Japonii, Malezji, Paragwaju, Argentyny, Meksyku, USA, Kanady, Izraela oraz wielu innych, głównie europejskich państw.

Tylko w ciągu kilku dni trwania kongresu podpisano ok. 30 umów na grupy, co niesie nadzieje, że owoce kongresu będą długofalowe. W promocję wydarzenia zaangażowała się Polska Organizacja Turystyczna wraz z jej zagranicznymi ośrodkami. POT wspiera działania mające na celu promocję Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, wzmacniające turystykę przyjazdową do naszego kraju. Turystyka religijna i przyjazdowa wpisuje się w te zadania.  

Celem Kongresu była promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego. Gośćmi honorowymi kongresu były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo.

II edycja Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej planowana jest na listopad 2018 roku.

Do góry