en
en
Kontakt

Karpacki Wyścig Kurierów z POT i Polskim Bonem Turystycznym

38. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów już za nami. Trwająca od 29 do 31 sierpnia impreza została zorganizowana przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Partnerami wydarzenia byli Polska Organizacja Turystyczna oraz Polski Bon Turystyczny.

Baner Karpackiego Wyścigu Kurierów

Karpacki Wyścig Kurierów to jeden z najważniejszych wyścigów dla młodych kolarzy do lat 23. W tym roku jego trasa w całości przebiegała na terenie Polski.

Na najwyższym stopniu podium stanął Polak – Filip Maciejuk, który po fantastycznym drugim etapie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po srebro sięgnął triumfator pierwszego etapu Daan Hoeks, zaś brąz przypadł najszybszemu zawodnikowi prologu Franowi Miholjevićowi. Z kolei kolarze holenderskiej grupy WPGA Amsterdam Racing Academy byli najlepszą ekipą klasyfikacji drużynowej Polska Organizacja Turystyczna.

– Tegoroczna trasa historycznego wyścigu przebiegała przez piękne regiony województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Obserwowanie sportowych zmagań młodych zawodników w malowniczej scenerii było z pewnością niezwykłym przeżyciem dla wielu kibiców. Cieszę się z triumfu zdolnego Filipa Maciejuka, któremu należą się ogromne brawa za wspaniały rajd po ostateczne zwycięstwo w 38. Karpackim Wyścigu Kurierów – powiedział Prezes POT Rafał Szlachta.

Rafał Szlachta w towarzystwie polskich kolarzy

Organizowany przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka Karpacki Wyścig Kurierów to nie tylko wydarzenie o charakterze sportowym, ale też historycznym. Impreza pozwalała pokazać Polskę silną, atrakcyjną i  piękną, która oferuje świetne warunki zarówno do uprawiania turystyki aktywnej jak i do relaksu. Kolarskie zmagania były idealną okazją do tego, by pokazywać regiony mające swój rodowód głęboko zakorzeniony w polskiej kulturze. Tegoroczna trasa przebiegała przez malownicze miejscowości, które wciąż nie są znane wszystkim Polakom.

Jeden z najważniejszych wyścigów dla młodych kolarzy rozpoczął się prologiem w Połańcu. Do sportowych zmagań przystąpiły 24 ekipy z 14 państw. 30 sierpnia sportowcy stanęli do walki na pierwszym etapie z Tarnowa do Ciężkowic, a do pokonania mieli 137-kilometrowy odcinek. Trzeciego dnia wyścigu sportowcy walczyli na ostatnim etapie rywalizacji, który rozpoczęli w Muszynie, a zakończyli na położonym nad Jeziorem Czorsztyńskim zamku w Niedzicy.

 

Do góry