en
en

Kapituła wybrała laureatów konkursu New Tech - New Travel

W siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej zakończyły się obrady kapituły II edycji konkursu New Tech – New Travel. Ostateczne wyniki poznamy już 9 lutego, podczas targów Tour Salon.

kapitula_new_tech_new_travel_2018.jpg

Nowe technologie w POT to nie tylko filmy VR Polska 360 stopni, ale również prestiżowy konkurs dla startupów działających w turystyce „New Tech – New Travel”, w którym nagradzamy młode, dynamicznie rozwijające się polskie firmy, dla których innowacja w turystyce jest motorem działania.

W piątek 26 stycznia w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyły się obrady kapituły II edycji konkursu. W składzie jury znaleźli się eksperci: dr Magdalena Kachniewska, prof. SGH – ceniony naukowiec i ekspert rynku turystycznego, propagatorka koncepcji stosowania e-marketingu i e-technologii w turystyce, Agnieszka Kukałowicz - właściciel i CEO firmy QTravel - pełnotekstowej wyszukiwarki ofert turystycznych polskich organizatorów turystyki, ekspert w zakresie nowych technologii, partner pomorskiego parku technologicznego i  Bogumił Zięba - właściciel i zarządzający firmą Inovatica z Łodzi (znalazł się na liście “The 2016 New Europe 100 list of central and eastern Europe’s brightest and best people who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying innovation” opublikowanej przez Res Publica, Google, Visegrad Fund i Financial Times), przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Szymon Cienki oraz z ramienia POT dyrektor Departamentu e-Informacji Magdalena Ragus i Agnieszka Tomczyszyn.

Do 15 stycznia, czyli do ostatniego dnia zgłaszania ofert, wpłynęło 16 autorskich rozwiązań w dwóch kategoriach: B2B i B2C. Dyskusja była burzliwa, ale i owocna. Kapituła zdecydowała o nagrodzeniu łącznie czterech start-upów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bon na dofinansowanie wybranego przez laureata szkolenia lub egzaminu profesjonalisty o wartości 5 tys. zł, dedykowana kampania online i prawo do prezentacji zwycięskiego produktu podczas ważnych turystycznych eventów.

Lista laureatów oraz ich projekty zostaną ogłoszone podczas uroczystości otwarcia Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2018 w Poznaniu, 9 lutego o godz. 12:00.  

Do góry