en
en

Jubileusz uruchomienia połączenia PLL LOT do Göteborga

23 sierpnia minął równo rok od kiedy pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wykonał rejs z Göteborga do Warszawy. Inicjatorzy nowego połączenia lotniczego, wśród których jest Polska Organizacja Turystyczna, uroczyście odnotowali ten symboliczny jubileusz.

IMG_4006.jpg

Wprowadzenie do rozkładu lotów narodowego przewoźnika połączenia pomiędzy portami w Göteborgu i stołecznym lotniskiem Chopina okazało się, po podsumowaniu roku, przedsięwzięciem rentownym. Linię obsługują maszyny typu Embraer, które pokonują trasę pomiędzy drugim co do wielkości miastem Szwecji i Warszawą codziennie, sześć razy w tygodniu, niekiedy z kompletem pasażerów na pokładzie.

Do udziału w uroczystym spotkaniu zorganizowanym w restauracji River położonej w pobliżu Göta älv, w nadrzecznej części Göteborga, zaproszeni zostali współautorzy sukcesu frekwencyjnego. Agenci turystyczni z zachodniej Szwecji, ośrodek POT w Sztokholmie, Warszawska Organizacja Turystyczna i sieć hoteli Radisson Blu. Wśród gości uroczystości było ponad 60 agentów turystycznych z największych szwedzkich biur podróży. Przybył konsul honorowy Polski w Göteborgu Göran Hult oraz przewodniczący Towarzystwa Szwedzko-Polskiego z regionu Göteborg i Szwecja Zachodnia.

W części oficjalnej spotkania przedstawiono obecnym najnowsze połączenia oferowane przez PLL LOT oraz atrakcje turystyczne polecane szwedzkim podróżnym odwiedzającym nasz kraj. Zrozumiałym zainteresowaniem cieszyły się propozycje turystyki kulinarnej. Barwną wizję wycieczek kulinarnych tematycznymi szlakami warszawskich restauracji, wysmakowanych lokali i stylowych knajpek, roztoczył przedstawiciel Eat Polska, firmy specjalizującej się w organizacji pobytów w mieście miłośnikom dobrego jedzenia i takich też trunków.

Oczekiwanym elementem programu, dostarczającym emocjonalnej rozrywki i dawki wiedzy, między innymi z dziedziny turystyki w Polsce, był konkurs z nagrodami ufundowanymi przez członków Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Osoby, które zwycięsko pokonały labirynt pytań konkursowych, nagrodzone zostały bezpłatnymi voucherami pobytowymi w  hotelach Bristol Warsaw, Sheraton, Westin, Marriott i Hilton. Goście opuszczający progi  restauracji River, deklarowali udział w kolejnym spotkaniu jubileuszowym za rok.

 

Do góry