en
en
Kontakt

Japońskie dziennikarki z wizytą w Małopolsce i na Śląsku

W dniach 7-15 sierpnia odbyła się podróż prasowa, w której udział wzięły cztery dziennikarki, które odwiedziły Małopolskę i Śląsk. Podczas tej podróży dziennikarki miały okazję odwiedzić trzy drewniane kościoły, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Były one pod ogromnym wrażeniem pięknych i różnorodnych malowideł dekoracyjnych oraz historii każdego z tych kościołów. Ponadto mogły zatrzymać się w tradycyjnym pensjonacie uzdrowiskowym w Krynicy Zdroju.

japonia_dziennikarki_2023_2_1170.jpg

Dziennikarki miały również okazję odwiedzić pensjonat Villa Akiko, który został wybudowany przez japońską właścicielkę, Akiko Miwa, na wzgórzach Podhale na początku lat 90. XX wieku. Miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z panią Akiko na temat jej życia oraz miłości do Podhala. W Krakowie zwiedzały historyczne centrum miasta, Wawel, a także Centrum Manggha, Muzeum Schindlera, Kazimierz, miejsca związane z epoką secesji (Art Nouveau). To zwiedzanie dało dziennikarkom wielowymiarowy obraz historii Krakowa.

japonia_dziennikarki_2023_4.jpg

Na Śląsku uczestniczki podróży poznały kulturę góralską Beskidów. W Koniakowie miały okazję obserwować proces tradycyjnego koronczarstwa. Spróbowały także tradycyjnych regionalnych serów, takich jak oscypek oraz degustowały lokalne piwo. Ogromne wrażenie na dziennikarkach wywarły 2 budowle - Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle oraz Pałac w Pszczynie - cenne zabytki pozostawione niemal w nienaruszonym stanie podczas II wojny światowej.

Przyroda i fascynujące zabytki, które odwiedziły, stanowią doskonały materiał do napisania swoich artykułów.

Do góry