en
en

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL

Rozpoczęły się targi, na kórych można nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą agroturystyczną ale także docenić regionalne wyroby kulinarne. Wśród zdecydowanej większości wystawców z kraju są też przedstawiciele Czech oraz Węgier. To jużI X edycja Agrotravel. O znaczeniu marki turystyki w Polsce mówił podczas otwarcia Wiceprezes POT Bartłomiej Walas. Podkreślił także w swoim wystąpieniu, że także targi mają już swoją markę dobrze rozpoznawalną i kojarzącą się z województwem świętokrzyskim.

Uroczystość otwarcia X Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL rozpoczęły dwa zespoły z województwa mazowieckiego „Urzeczeni" i "Kalwarki" z Domu Kultury Góra Kalwaria oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami z Czerska. Tegoroczna wystawa obfituje w wydarzenia towarzyszące. W programie imprezy znajdują się prezentacje artystyczne zespołów ludowych, degustacje potraw regionalnych, a także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych.

Na targach swoją ofertę prezentują także członkowie konsorcjum turystyki wiejskiej "Odpoczywaj na wsi", które działa przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Mocnym punktem tegorocznej edycji jest konferencja naukowa „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich”, której tematyka skupiona jest na tworzeniu i komercjalizowaniu marek turystycznych. W ramach wydarzenia zaplanowano również panel dotyczący najnowszych trendów w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Doskonałym uzupełnieniem konferencji są zagadnienia związane z dotacjami na rozwój turystyki i zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Więcej informacji o targach: http://www.targikielce.pl/pl/agrotravel.htm

Do góry