en
en

IV Krynicki Rajd Rowerowy pod patronatem POT

IV Krynicki Rajd Rowerowy odbył się od 30 maja do 9 czerwca pod hasłem "Krynica jest jedna, a miasta są dwa". Trasa przebiegała znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. Rajd swoim patronatem objął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

rajd.jpg

Celem rajdu jest promowanie turystyki rowerowej, aktywnej formy rekreacji i wypoczynku, oraz zachęcanie do zwiedzania ciekawych historycznie i turystycznie miejsc leżących na trasie przejazdu ze szczególnym uwzględnieniem promocji dwóch miast - Krynicy Morskiej i Krynicy Zdrój.  

W tegorocznej edycji rajdu uczestniczyło 21 osób, w tym dwie kobiety. Na zakończenie jego miasto Krynica Zdrój zorganizowało w niedzielę 9 czerwca duży piknik rodzinny na Krynickim Deptaku, gdzie o godz. 15:00 miał miejsce uroczysty wjazd uczestników rajdu w asyście Policji.

W trakcie IV edycji rajdu uczestniczy przejechali prawie 1200 kilometrów, odwiedzając m.in. takie miejsca jak Sztutowo, Przywidz, Kościerzynę, Tucholę, Biskupin, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań, Gostyń, Milicz, Wrocław, Brzeg, Opole, Kamień Śląski, Rybnik, Żory, Pszczynę, Wadowice czy Stary Sącz.

Rajd był także okazją do odwiedzenia licznych atrakcji turystycznych, w tym certyfikowanych przez POT produktów turystycznych. Uczestnicy odwiedzili np. Muzeum Mydła I Historii Brudu w Bydgoszczy, gdzie mieli możliwość stworzenia własnych mydełek czy Muzeum Archeologiczne w Biskupinie z rekonstrukcją osady i wieczornym nastrojowym zwiedzaniem przy blasku zachodzącego słońca.

Dużymi atrakcjami okazały się także Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Rajd odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do góry