en
en
Kontakt

IV Forum Gospodarcze Polonii Świata pod patronatem POT

W Tarnowie odbyło się IV Forum Gospodarcze Polonii Świata. W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział około 200 gości reprezentujących 30 krajów. Debatowano m.in. o turystyce, globalnej gospodarce i współpracy Polonii z polskimi przedsiębiorcami, organizacjami oraz instytucjami. Forum odbyło się pod honorowym patronatem prezesa POT.

tarnow3.jpg

W trakcie dwóch dni IV Forum Gospodarczego Polonii Świata, które odbyło się w Tarnowie, jego uczestniczy omawiali najważniejsze tematy dotyczące globalnej gospodarki podczas debaty oraz licznych paneli dyskusyjnych.

Wydarzenie otworzył panel „Polska oferta turystyczna – lukratywny biznes dla Polonii, szansa dla Polski lokalnej”, w ramach którego dyskutowano o udostępnianej przez miasta i regiony ofercie turystycznej, a także możliwościach lokalnych inwestycji w infrastrukturę turystyczną, we współpracy z Polonią. Rozmawiano także o istocie turystyki, jej znaczeniu dla kraju i jego gospodarki, a także o sposobach promocji Polski w kontekście turystycznym w miejscach licznie zamieszkiwanych przez Polonię.

tarnow2.jpg

Wśród tematów turystycznych poruszanych podczas Forum szczególny nacisk położono na zagadnienia dotyczące turystyki biznesowej, medycznej oraz kulinarnej. To właśnie te sektory, zdaniem uczestników debaty, w największym stopniu mogą wspierać polską gospodarkę i pomóc w odkryciu naszego kraju na nowo. W dyskusjach uczestniczył prezes POT Robert Andrzejczyk, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Podczas Forum obchodzony był również jubileusz 60-lecia SPATA (Society of Polish American Travel Agents), organizacji zrzeszającej przedstawicieli polskiej branży turystycznej, mieszkających w USA i Kanadzie. Wręczono również nagrody „Orzeł Biznesu Polonii Świata” w kategoriach firma, osobowość i organizacja.

fot. TOPOL/Urząd Miasta Tarnowa

Do góry