en
en

IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Polska Organizacja Turystyczna jako instytucja zaangażowana w systemie Funduszy Europejskich wspólnie z Ministerstwem Rozwoju ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbędą się w dniach 18-21 maja br. na terenie całej Polski.

Akcja ta skupia przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów, którzy uzyskali dofinansowanie na realizację swoich projektów i ww. terminie szeroko przybliżą społeczeństwu efekty przedsięwzięć. Dzień Otwarty stwarza możliwość zaprezentowania pomysłów na wykorzystanie wsparcia z puli środków UE poprzez organizację specjalnych wydarzeń lub udostępnienie ze zniżką lub za darmo codziennej oferty. Cechą odróżniającą tę akcję od innych tego typu wydarzeń jest szansa popularyzacji miejsc niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem, ale także przysłowiowego „zaplecza” projektów.

Poprzednia edycja Dni Otwartych skupiła niemal 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło około 220 tysięcy uczestników. Warto dodać, że Dni Otwarte zwyciężyły w prestiżowym konkursie European Public Communication Award 2016 na najlepszą europejską kampanię publiczną. Podejmowaną inicjatywę wyróżniono za skalę, efekty i szeroki zasięg medialny. Beneficjenci zgłaszający swoje projekty doceniają w szczególności sposobność wypromowania usług i produktów powstałych w ramach unijnych projektów.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu. Do udziału w wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze projekty mają szansę na dedykowane audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielenia szablony materiałów promocyjnych.

Zachęcamy do udziału, poprzedzonego wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na stronie akcji, która zostanie uruchomiona w drugiej połowie marca br. oraz do śledzenia fan page na Facebook'u i portalu Funduszy Europejskich, gdzie zostanie ogłoszony start dla zgłaszania atrakcji.

Do pobrania: Księga znaku DOFE - zasady wykorzystania

DOFE 2017_koncepcja

 

Do góry