en
en

ITB 2017

8 marca rozpoczynają się najwięsze targi turystyczne w Europie -  ITB w Berlinie. Jak co roku w tym czasie pojawiły się na dworcu Berlin Hauptbahnhof polskie reklamy. Motywami przewodnim polskiego wystąpienia na targach będą: turystyka kulturowa: miasta, zamki i pałace, turystyka aktywna – wodna i rower, który będzie j „klamrą spinającą” całe wystąpienie. Motywy te widoczne będą przede wszystkim w sposobie naszej prezentacji oraz wystroju stoiska oraz w przygotowanych działaniach promocyjnych. Na narodowym stoisku prezentować się będzie 46 wystawców, w tym 14 regionów i miast. 

Stoisko, jak co roku zostało podzielone na strefy: strefę Green Velo, strefę miast i pozostałych regionów oraz oddzielną dla przedsiębiorców. W centralnej części stoiska zaplanowana została ścieżka rowerowa z kierunkowskazami dla rowerzystów ze szlaku Green Velo, które będą elementami aranżacji stoiska. Odwiedzający targi będą mogli także zapoznać się ze szczególną ofertą kulturową związaną z zamkami i pałacami a dla miłośników turystyki aktywnej przygotowana została specjalna strefa dedykowana The World Games Wrocław 2017.

Wśród atrakcji znalazały się różne aktywności, pokazy akrobacji rowerowych Krystiana Herby, Poland in VR - wirtualne zwiedzanie Polski, konkurs Poland in VR – gra z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości z nagrodami dla odwiedzających, Małopolska Wieś Miodowa - pokaz tworzenia świec z pszczelego wosku, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała konkursy nt. Szlaku Green Velo, Ziołowy Zakątek tworzenie mieszanek ziołowych z polskich ziół, a region zachodniopomorski - pokaz lepienia pierników.

Drugiego dnia gości targów zapraszamy od godz. 18:00 na Happy Hour i loterię z nagrodami. Oprócz tradycyjnych zestawów gadżetów, albumów są też wyroby regionalne takie jak miody (od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), wódki regionalne, piwo z Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim oraz ” jałowiec” - napój z naturalnych składników tj. chmielu, owocu jałowca i karmelu. Poza tym vouchery pobytowe między innymi od Pałacu Mierzęcin, Hotelu Legend w Krakowie, hotelu Blue Diamond Hotel Active SPA****,  5-gwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort Świnoujściu.

Transmisja z targów w dniach 8-9 marca w godzinach 11.30 -13.30 na stronie: www.interior.net.pl

  

Do góry