en
en

Intensywna promocja Polski w Stanach Zjednoczonych

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w serii spotkań z kilkudziesięcioma przedstawicielami mediów w ramach warsztatów Visit Europe Media Exchange.

USA_Vemex2018.jpeg

Pierwsze ze spotkań odbyło się na nowojorskim Manhattanie w Bohemian National Hall, drugie zaś zorganizowano w niedawno otwartym Architecture Center w Chicago.

Dziennikarze, autorzy blogów o tematyce podróżniczej oraz producenci programów telewizyjnych mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Polski i najciekawszymi wydarzeniami zaplanowanymi na przyszły rok.

VEMEX to program spotkań przedstawicieli mediów z narodowymi organizacjami turystycznymi z Europy. Warsztaty odbywają się co roku w różnych miastach Stanów Zjednoczonych. To doskonała okazja do nawiązania obustronnej współpracy przy publikacjach poświęconych najpiękniejszym miejscom w Europie.

Polska Organizacja Turystyczna brała również udział w dorocznej Paradzie Pułaskiego, która odbyła 7 października w Nowym Jorku. To jedno z największych wydarzeń polonijnych w Stanach Zjednoczonych.

Trasa przemarszu, który gromadzi tysiące Amerykanów polskiego pochodzenia, biegnie wzdłuż reprezentacyjnej Piątej Alei na Manhattanie. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku uczestniczył w uroczystych obchodach razem z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. 

Hasłem tegorocznej, 81. parady była 100. rocznica niepodległości Polski. Parada Pułaskiego odbywa się co roku w pierwszą niedzielę października. W marszu biorą udział m.in. przedstawiciele organizacji polonijnych, dzieci z polskich szkół, lokalne kluby sportowe, strażacy, weterani, duchowieństwo, artyści i zwyciężczynie konkursów Miss Polonia z różnych okręgów. Parada Pułaskiego należy do największych i najstarszych parad etnicznych w Nowym Jorku i jest jedną z nielicznych odbywających się wzdłuż prestiżowej Piątej Alei.

Do góry