en
en
Kontakt

Inspirująca podróż studyjna przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę – odkrywanie turystycznych pereł Polski przez branżę

W dniach 18–22 maja 2025 roku Polska Organizacja Turystyczna, we współpracy z Dolnośląską i Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną, zorganizowała intensywną i pełną inspiracji podróż studyjną dla przedstawicieli krajowej branży turystycznej. Touroperatorzy i agenci biur podróży mieli okazję odkryć wyjątkowe atrakcje, obiekty nagrodzone certyfikatem POT oraz nowe możliwości dla rozwoju oferty turystyki krajowej.

Dolny Śląsk – historia, natura i gościnność

Podróż rozpoczęła się w sercu Wrocławia, gdzie uczestnicy odwiedzili Hydropolis – nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. Następnie przemieścili się do Wałbrzycha, by zwiedzić Starą Kopalnię i Zamek Książ – jedną z największych rezydencji w Polsce, której historia i majestatyczne wnętrza zachwycają każdego gościa.

na strone1.jpg

Kolejnego dnia na uczestników czekały emocje w Podziemnym Mieście Osówka oraz możliwość poznania oferty hoteli klasy premium w Kotlinie Kłodzkiej. Następnie grupa udała się na spływ pontonowy – aktywną i malowniczą formę wypoczynku, coraz chętniej wybieraną przez turystów. Wieczorem, w Zamku Międzylesie  odbyły się pierwsze rozmowy B2B – okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów między przedstawicielami obiektów turystycznych a agentami biur podróży. W ostatni dolnośląski dzień nie zabrakło również spotkania z historią i przygodą w Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Opolszczyzna – kultura, edukacja i nowe pomysły

Po Dolnym Śląsku przyszedł czas na równie atrakcyjną i ciekawą Opolszczyznę. Program rozpoczął się od wizyty w Paczkowie, mieście zwanym „polskim Carcassonne”, słynącym z doskonale zachowanych obwarowań miejskich i Kościoła Obronnego. Zwiedzano także Muzeum Gazownictwa. Następnie uczestnicy odwiedzili Centrum Produktu Lokalnego w Nysie, gdzie mieli okazję spróbować regionalnych specjałów, a później zwiedzić najcenniejsze zabytki tego miasta. Kolejnym punktem była wizyta w Zamku Piastów Śląskich i ratuszu w Brzegu,  dzień zakończył się w klimatycznym Zamku Bożejów.

Kolejny dzień  upłynął pod znakiem nauki i rozrywki – JuraPark w Krasiejowie (laureat Złotego Certyfikatu POT) zachwycił nowoczesnością i bogatą ofertą edukacyjną. Po południu uczestnicy zwiedzili ZOO w Opolu oraz odwiedzili unikatowe w skali kraju Muzeum Polskiej Piosenki.

na strpne9.jpg

Ostatni dzień przyniósł kolejne turystyczne inspiracje: zwiedzanie Zamku w Mosznej i rozmowy B2B, a następnie wizyta w Fabryce Robotów – niecodziennym muzeum sztuki z recyklingu, które zdobyło Certyfikat POT i Certyfikat Internautów w 2024 roku.

Podróż studyjna pokazała ogromny potencjał Dolnego Śląska i Opolszczyzny jako kierunków turystycznych łączących historię, kulturę, naturę i nowoczesną rozrywkę. Dla agentów i touroperatorów była to nie tylko okazja do osobistego poznania oferty regionów, ale również do nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować nowymi produktami turystycznymi w ofercie krajowych biur podróży.

 

 

Do góry