en
en

II Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii

21 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się II Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii. W programie znalazły się zagadnienia związane ze specjalnością, która może stać jednym z wiodących punktów w polskiej ofercie turystyki medycznej. Uczestnicy Kongresu będą mogli dowiedzieć się więceje o  krioterapii, jej zastosowaniu w profilaktyce, leczeniu dolegliwości, fizjoterapii, kosmetologii, sporcie i sektorze wellnes&spa, i o osiągnięciach w dziedzinie bioinżynierii i fizyki.

Miejsce kongresu Polskiego Towarzystwa Krioterapii nie zostało wybrane przypadkowo. Wrocławscy naukowcy są prekursorami polskiej szkoły krioterapii. W tym mieście zbudowana została pierwsza w Polsce kriokomora. Trzecia na świecie. Wcześniej skonstruowane zostały w Japonii i Niemczech. Organizatorami Kongresu są Polskie Towarzystwo Krioterapii i firma Creator z Wrocławia. Konferencję współorganizują Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Sekcja Krioterapii Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej oraz Wielospecjalistyczny Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

W trakcie kongresu, uczestnicy z Polski i Europy, omówią metody wykorzystania skrajnie niskich temperatur do poprawy zdrowia, kondycji i urody. Zapowiedziano między innymi wystąpienia, reprezentujących Uniwersytet Śląski prof. Aleksandra Sieronia i dr hab. Agaty Stanek, prezeski Polskiego Towarzystwa Krioterapii, prof. Anny Skrzek z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prof. Joanny Rymaszewskiej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Spotkania z naukowcami odbywać się będą 21 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.30 w Klubie Creator-Strefa Spotkań przy ulicy Szybowcowej 23 we Wrocławiu. Jednym z punktów programu wrocławskiego kongresu jest rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską, badawczą, licencjacką i inżynierską oraz publikację naukową podejmującą temat „Krioterapii we współczesnej medycynie”. Analizy teoretyczne uzupełni pokaz działania mobilnej kriokomory wykorzystywanej między innymi przez kluby sportowe, w studiach wellnes & spa, obiektach uzdrowiskowych, czy hotelach.

Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie Polskiego Towarzystwa Krioterapii, mogą się rejestrować wysyłając e-mail na adres organizatorów: biuro@ptkrio.pl

Do góry