en
en
Kontakt

Holenderscy touroperatorzy zachwyceni podróżą do Wrocławia i na Dolny Śląsk

Na początku października dwudziestu holenderskich touroperatorów i agentów zapoznało się z głównymi atrakcjami Wrocławia i Dolnego Śląska. To efekt współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Miejskiego Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

holand1.jpg

Pomimo pandemii wszyscy uczestnicy wyjazdu czuli się we Wrocławiu bezpiecznie i komfortowo. Przyczyniły się do tego zarówno decyzja o umieszczeniu gości z Niderlandów w pokojach jednoosobowych w Hotelu Puro Stare Miasto, znajdującym się na liście Obiektów Bezpiecznych Higienicznie POT, zaplanowanie posiłków w salach umożliwiających bezpieczne odstępy, a także decyzja o wynajęciu dużego autokaru do transferów w regionie. Dobrym rozwiązaniem było też wyposażenie grupy w zestaw audio guide’ów ze słyszalnością do 50 metrów, dzięki czemu podczas zwiedzania uczestnicy mogli zachować bezpieczne odległości między sobą.

We Wrocławiu grupa zwiedziła Stare Miasto wraz z Ostrowem Tumskim, Halę Stulecia i Ogród Japoński, a także Afrykarium, Hydropolis i Narodowe Forum Muzyki. Odkrywaniu tajemnic miasta towarzyszyło wiele radości dzięki obecności wszędobylskich wrocławskich krasnali. Holendrom zapewniono degustację polskiej kuchni w najlepszych wrocławskich restauracjach, co spotkało się z ich dużym uznaniem.

W regionie uczestnicy wyjazdu zwiedzili obóz koncentracyjny Gross Rosen, tajemnicze Podziemne Miasto w Osówce, zachwycający zamek Książ oraz budzący ogólny podziw Kościół Pokoju w Świdnicy.

Cel wyjazdu został spełniony - zarówno pracownicy touroperatora De Jong Intra, który w 2019 roku wprowadził city trip do Wrocławia do swojej oferty, jak i agencji podróży sprzedający polskie produkty z ofert różnych touroperatorów zobaczyli, że warto zachęcić klientów do odwiedzenia Polski i Wrocławia.

- Cieszę się, że mogłam zwiedzić Wrocław, to przepiękne miasto, które z pewnością możemy polecić naszym klientom, pragnącym odkryć nowe destynacje – mówi Gita Timerman, product manager De Jong Intra. – Dla większości z nas Wrocław był wielkim odkryciem, zaskakującym city trip, jesteśmy pod wrażeniem – dodaje Paskale Meji z licznie reprezentowanego na wyjeździe stowarzyszenia agentów The Travel Club.

W celu wzmocnienia efektu podróży studyjnej, Zagraniczny Ośrodek POT w Amsterdamie planuje przygotowanie rocznego szkolenia dla agentów na temat city trip do Wrocławia a także Poznania. Oba te miasta posiadają od niedawna (2019 i 2020 rok) bezpośrednie połączenia lotnicze z Amsterdamu liniami KLM.

Do góry