en
en

Holenderscy dziennikarze na Śląsku

O tym, że Polska, a dokładnie Beskidy, są doskonałym miejscem sportowych aktywności mieli okazje przekonać się holenderscy dziennikarze goszczący pod koniec czerwca na Śląsku. W zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie oraz Śląską Organizację Turystyczną w podróży wzięli udział dziennikarze holenderskiej prasy specjalistycznej - magazynu o profilu górskim „Mountainreporters” oraz „MADPAC”, popularnego magazynu lifestyle.

- Celem podróży było pokazanie Holendrom, którzy bardzo często swój wypoczynek wakacyjny łączą z dużą dozą aktywności sportowej, że Polska może być w tym względzie doskonałym zamiennikiem krajów takich jak Niemcy, Austria czy Francja, gdzie turyści holenderscy tak chętnie jeżdżą – mówi Małgorzata Duijnmayer, koordynator podróży z ramienia ZOPOT Amsterdam.

Podczas trwającej trzy dni wizyty dziennikarze m.in. wędrowali po górskich ścieżkach, zwiedzali jaskinie, a także próbowali swych umiejętności rowerowych na trasach typu enduro (Bielsko-Biała) i downhill (Międzybrodzie Żywieckie). - Oprócz sportowych atrakcji dziennikarze zapoznali sie ze Szlakiem Orlich Gniazd, Szlakiem Zaybtków Techniki oraz próbowali tradycyjnej śląskiej kuchni - dodaje Natalia Wójcik ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Czerwcowa data wizyty wiązała się również z promocją, zainaugurowanego w połowie maja, połączenia lotniczego linii Transavia na trasie Amsterdam – Katowice. „Tak dużo do zrobienia i zobaczenia, zwłaszcza jeśli lubi się przygodę. Zobaczyłem to na własne oczy: Polska nie jest nudna” „Tak, Polska a przede wszystkim Śląsk są wspaniałe. (...) ponieważ Śląsk ma wszystko do zaoferowania komuś, kto w sposob aktywny chce spędzić wakacje.” To tylko niektóre cytaty z bardzo entuzjastycznych publikacji, jakie ukazały się po wyjeździe.

- Polska staje się co raz bardziej atrakcyjna dla Holendrów, a naszym zadaniem jest znajdowanie produktów, które w szczególności mogą trafiać w gusta turystów holenderskich a turystyka aktywna, rowery i szlaki górskie na pewno do takich należą – uważa Małgorzata Duijnmayer.

Do góry