en
en

GREEN VELO nominowana do tytułu rowerowej trasy roku w Holandii

Jury konkursu “Fietsroute van het Jaar” (trasa rowerowa roku), organizowanego z inicjatywy największych targów turystyki rowerowej i pieszej „Fiets en Wandelbeurs”, ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody dla trasy rowerowej roku. 

Foto-green-velo.jpg

Wśród nominowanych do nagrody po raz pierwszy znalazła się polska trasa Green Velo. Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju turystyki rowerowej w krajach europejskich oraz promocja inicjatyw w tym zakresie.

- Zainteresowanie polskim produktem wzięło się z faktu, iż Holendrzy bardzo chętnie odwiedzają Polskę i chcą w sposób aktywny wypoczywać w naszym kraju – mówi Dominika Szulc, dyrektor Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli.

W tym roku do nagrody nominowano cztery trasy: ViaRhôna w Szwajcarii i Francji, Maasfietsroute przebiegająca przez teren Francji, Belgii i Holandii, Kattegattleden w Szwecji oraz Green Velo w Polsce.

- Wszystkie trasy podlegały inspekcji jurorów konkursu, którzy testowali je na różnych odcinkach przez prawie dwa miesiące, jako „mystery guests” – podkreśla Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT Amsterdam. Zwycięzcę poznamy 2 marca 2018 podczas uroczystości na targach Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie.

W roku 2016 ośrodek w Amsterdamie zorganizował wspólnie z Lubelską Organizacją Turystyczną podróż prasową dla prasy specjalistycznej do jednej z części Green Velo.

- W tym roku wspólnie z przedstawicielami wszystkich regionów Green Velo promowaliśmy trasę na targach turystyki rowerowej i pieszej Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie - mówi Małgorzata Duijnamyer z ZOPOT Amsterdam zaznaczając jednocześnie, że trasa była także jednym z ważniejszych produktów turystycznych promowanych przez ZOPOT Amsterdam w internecie. Promocja okazała się sukcesem, czego wynikiem były dziesiątki zapytań od turystów planujących wyjazd na trasę Green Velo.

Do góry