en
en

Gala Nagrody Prasowej ADUTEI dla włoskich dziennikarzy turystycznych w Mediolanie

25 września, w prestiżowej sali w Palazzo Reale w Mediolanie, odbyła się gala przyznawania corocznej Nagrody Prasowej ADUTEI dla dziennikarzy i blogerów turystycznych. Przyznano nagrody w różnych kategoriach: radio, TV, internet, czasopisma, dzienniki, czasopisma branżowe oraz blog. W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą była Irlandia, która wygrała w aż trzech kategoriach.

rzym.jpg

Takie wydarzenia są okazją do zapoznania się z najlepszymi dziennikarzami turystycznymi, z redakcjami różnych mediów i z tendencjami w promocji turystycznej za pomocą mediów tradycyjnych i elektronicznych.  ADUTEI ma już skonsolidowaną markę na rynku włoskim, w związku z czym przyzanawanie nagród pobudza dziennikarzy do jak najciekawszego i profesjonalnego opowiadania o wybranych destynacjach turystycznych.

Dziennikarze, którzy pisali artykuły lub realizowali programy telewizyjne na temat Polski w wyniku podróży studyjnych przez nas organizowanych w ubieglych latach, niejednokrotnie byli laureatami takich nagród.

ADUTEI jest stowarzyszeniem delegatów zagranicznych organizacji turystycznych na terenie Włoch, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie jest jego członkiem.

Oprócz nagrody prasowej, ADUTEI organizuje workshopy dla dziennikarzy, przynajmniej dwa razy w roku, oraz – od tego roku, po raz pierwszy od wielu lat – dla tour operatorów i agentów podróży. W ten sposób stowarzyszenie pomaga zrzeszonym członkom w dotarciu do różnych kanałów promocji i do różnych typów turysty – indywidualnego i grup zorganizowanych. Ze strony ZOPOT w imprezie udział wzięła Barbara Minczewa.

Do góry