en
en

Gala Certyfikatów POT już 23 listopada. Kapituła wybrała najlepsze produkty turystyczne 2017 roku

W siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej obradowała kapituła konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat POT 2017. Jej członkowie wybrali dziesiątkę laureatów, czyli najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i skomercjalizowanych produktów turystycznych.

kapitula.jpg

Certyfikaty POT za Najlepszy Produkt Turystyczny zostaną przyznane już po raz 15. W konkursie nagradzane są najbardziej przyjazne dla turystów, atrakcyjne i nowatorskie produkty turystyczne w Polsce.

W tegorocznej edycji, o to prestiżowe wyróżnienie, walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne. Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak oraz obszar. Ostatecznie przyznano dziesięć nagród oraz jedno wyróżnienie. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali, 23 listopada, która odbędzie się w ramach targów TT Warsaw.

Obrady kapituły obejmowały również wybór tegorocznego Złotego Certyfikatu POT. Do tej szczególnej nagrody zgłaszane mogą być produkty wyróżnione już Certyfikatem POT, które po upływie przynajmniej 5 lat twórczo rozwinęły swoją działalność. W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne – Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania oraz Żywe Muzeum Piernika.

O tym, kto w tym roku otrzyma ten zaszczytny tytuł, nie wiedzą nawet członkowie kapituły. Wynik głosowania jest bowiem trzymany w ścisłej tajemnicy, a laureata poznamy 23 listopada, podczas gali w hotelu Mariott, która odbędzie się w trakcie jubileuszowych, 25. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. 

Do góry