en
en

Francuscy dziennikarze w podróży do Krakowa

Od 21 do 24 czerwca trwała podróż dziennikarzy z Francji do Krakowa, którą zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Tematem głównym był Festiwal Kultury Żydowskiej, który po raz 29 przyciągnął publiczność z całego świata.

dziennikarze-francja.jpg

We podróży studyjnej dla dziennikarzy z mediów francuskich wzięło udział osiem osób, reprezentujących media informacyjne, turystyczne, a także magazyny specjalizujące się w tematyce historycznej czy też żydowskiej. Program wizyty skupiony był wokół propozycji programowych festiwalu, takich jak koncerty, zwiedzanie synagog czy spotkania z organizatorami. Plan podróży pozwolił również na zwiedzenie Krakowa i ważniejszych obiektów miasta jak Wawel, czy też Collegium Maius oraz uczestnictwo w tradycyjnej, polskiej imprezie plenerowej Wianki.

Dziennikarze mogli zapoznać się z tradycyjną polską kuchnią, jak również tą współczesną, zobaczyli także miejsca związane z programem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Po zakończonej podróży dziennikarze wysoko ocenili program zwiedzania Krakowa i uczestnictwa w Festiwalu, nie omieszkali pochwalić warunków zakwaterowania (Hotel Rubinstein w samym sercu Kazimierza) i legendarnej już, wysokiej jakości krakowskich restauracji. Zaproponowany przez ZOPOT w Paryżu program ich wizyty pozwolił na przedstawienie bogatej oferty kulturalnej miasta i jego potencjału turystycznego.

Do góry