en
en

Francuscy dziennikarze w podróżach po Polsce

Francuscy dziennikarze w podróżach po Polsce

W maju, w podróżach prasowych po Polsce uczestniczy kilka grup francuskich dziennikarzy.

Atrakcje Pomorza poznaje dwoje dziennikarzy z wiodącego francuskiego tygodnika informacyjnego Le Point. To jeden z trzech najważniejszych opiniotwórczych tytułów prasowych, który ukazuje się w nakładzie ponad 340 tys. egzemplarzy. Według badań rynkowych czasopismo czytane jest regularnie przez ponad 2 mln czytelników. Paryski ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną przygotował bogaty program trasy obejmującej Trójmiasto oraz najważniejsze miejsca turystyczne regionu, między innymi Słowiński Park Narodowy i Zamek w Malborku.

Ze szczególną uwagą francuscy dziennikarze koncentrowali się na zebraniu wyczerpujących  informacji dotyczących doznań kulinarnych w restauracjach, które łączy koordynowany przez PROT szlak Gdańsk-Pomorskie Culinary Prestige. Planowanym efektem programu podróży studyjnej po Pomorzu będą publikacje o objętości, której umowna wartość reklamowa w odniesieniu do obowiązujących stawek cennikowych Artémis, wydawcy czasopisma Le Point, przekracza 100 tys. euro.

W maju Polskę odwiedza również dwójka dziennikarzy reprezentujących media południowej Francji: FUN Radio Marseille I i RTL2 Marseille oraz popularne magazyny marsylskie Black Apple Mag i W Mag. W stacjach radiowych, goszczący w Polsce dziennikarze prowadzą kroniki turystyczne „Dobry Plan na wakacje” i „Dobry plan na weekend” mające dużą grupę regularnych słuchaczy. Trasa studypress prowadzi przez Warszawę oraz parki narodowe Podlasia – Białowieski i Biebrzański. Wizyta  prasowa została zorganizowana dzięki współpracy z Podlaską Organizacją Turystyczną.

Z kolei ekipa filmowców z TV5 Monde przez tydzień kręci zdjęcia do filmu obrazującego  walory turystyczne Warszawy i Mazowsza oraz Krakowa i regionu małopolskiego. Program tygodnia zdjęciowego przygotowany został przez paryski ośrodek POT wspólnie z regionalnymi organizacji turystycznymi, mazowiecką i małopolską.

Podróże zagraniczne należą od lat do stylu życia mieszkańcy Francji. W czasie ubiegłorocznych wakacji w Polsce wypoczywało ponad pół miliona turystów znad Sekwany.

Do góry