en
en

Francuscy dziennikarze w Gdańsku

We współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, Zagraniczny Ośrodek POT w Paryżu zorganizował 20-23 stycznia br. podróż prasową do Gdańska dla dziennikarzy mediów francuskich.

Głównym powodem do odbycia tej styczniowej podróży była prezentacja, przeznaczona dla mediów międzynarodowych nowego gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej, jego genezy, zamierzeń, zbiorów i niezwykle ciekawego wnętrza muzeum. Program pobytu w Gdańsku zawierał również zwiedzanie najcenniejszych kulturowo miejsc w Gdańsku, a także jednodniowy wypad do Malborka.

Mimo zimowej pogody sześcioosobowa grupa z Francji zwiedziła również Sopot i Gdynię, aby móc przekazać swoim czytelnikom, co oznacza nazwa Trójmiasto. Fakt, że w jednym mieście znajdują się dwa, tak ważne dla historii Polski muzea, Muzeum II wojny światowej i Europejskie Centrum Solidarności, wzbudził najwyższe uznanie dziennikarzy.

Ponadto francuscy dziennikarze bardzo pozytywnie ocenili jakość gdańskich restauracji, a wizyta w Malborku, mimo zimowej aury, zachwyciła wszystkich uczestników tej wyprawy. W grupie byli dziennikarze z tygodnika informacyjnego „ L’Obs”, dziennika „La Voix du Nord”, magazynu historycznego „39-45 Magazine”, z BSC News Magazine, dwutygodnika katolickiego „L’Hôme Nouveau” oraz turystycznego magazynu internetowego „lavieestbelle.com”. Do grupy już na miejscu dołączyli jeszcze dziennikarze z „Le Monde” oraz z bardzo wpływowego tygodnika informacyjnego „Marianne”.

Do góry