en
en
Kontakt

Francuscy dziennikarze promują wyjazdy do Polski

Polska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami zorganizowała kilka podróży prasowych dla przedstawicieli francuskich mediów. Zorganizowane w pełnym reżimie sanitarnym wizyty zaowocowały obszernymi publikacjami w wysokonakładowych tytułach.

Artykuł o Polsce "ELLE Décoration"

Na zaproszenie POT kilka polskich regionów: Podhale, Pomorze i łódzkie odwiedzili dziennikarze telewizji publicznej ARTE. W efekcie, w ramach programu podróżniczo-kulturalnego "Invitation au voyage" ukazały się trzy 15-minutowe reportaże o Zakopanem i Tatrach, Gdańsku jako stolicy bursztynu oraz o historii i kulturze Łodzi. Każdy ze wspomnianych reportaży został pokazany na antenie ARTE dwukrotnie we Francji i dwukrotnie w Niemczech, a poprzez satelitę był dostępny również w innych 47 krajach. Program jest dostępny również na portalu www.arte.tv. Odcinki o naszym kraju można obejrzeć pod następującymi linkami:

Wizyta dziennikarzy ARTE w Polsce została zorganizowana we współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną, Wydziałem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Małopolską Organizacją Turystyczną.

POT zorganizowała również podróż prasową do Warszawy dla dziennikarki Laetitii Moller i fotografa Yannick Labrousse z magazynu „ELLE Décoration”. Ich celem było stworzenie reportażu o współczesnym obliczu polskiej stolicy.

Pod koniec stycznia w czasopiśmie opublikowany został bogato ilustrowany, 10-stronicowy materiał pokazujących najciekawsze obiekty kultury w Warszawie, restauracje czy hotele. Największy nacisk położono na stronę architektoniczną tych miejsc oraz ich dekoracje.

W organizacji wizyty POT współpracowała ze Stołecznym Biurem Turystyki.

Do góry