en
en

Francuscy dziennikarze podróżowali po Polsce

Dziesięciu dziennikarzy z opiniotwórczych mediów francuskich uczestniczyło w podróży studyjnej do Polski. Wizyta została zorganizowana w ramach zawartej niedawno współpracy między Polską Organizacją Turystyczną a Ministerstwem Spraw Zagranicznych. 

farncuzi_podroz_parys_rudomino2018.jpg

Przez cztery dni, dziennikarze z francuskich tytułów takicj jak: „Le Monde du Luxe”, „Ouest France” czy „Dernières Nouvelles d'Alsace” podróżowało po Polsce w ramach wizyty zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Program podróży, który zainspirowany został obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, obejmował zwiedzanie takich miast jak Poznań, Łódź czy Warszawa. Uczestnicy podróży mogli dzięki temu zrozumieć najważniejsze aspekty historyczne tej rocznicy oraz zapoznać się z bieżącą ofertą kulturalną i turystyczną tych trzech polskich miast.

W organizację podróży przedstawicieli francuskich mediów aktywnie włączyły się również Łódzka Organizacja Turystyczna i  Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Pierwsze efekty, w postaci publikacji prasowych, są już dostępne. Na portalu putsch.media ukazał się ciekawy oraz ilustrowany artykuł o Łodzi.

Dyrektor paryskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu Tomasz Rudomino przyznał, że była „to już druga taka liczna wyprawa francuskich dziennikarzy, zorganizowana we współpracy z MSZ.” To pokłosie umowy pomiędzy instytucjami, które zajmują się promocją Polski. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu korzysta z tego narzędzia promocyjnego z dobrymi efektami.

- Regularnie do Polski wysyłamy rocznie grupę ok 50-60 dziennikarzy, którzy pozostawiają po sobie pozytywne relacje z pobytu w naszym kraju, przyczyniając się do budowy wizerunku bezpiecznej i bardzo atrakcyjnej destynacji turystycznej – podkreślił Rudomino.

Do góry