en
en

Eksperci rozmawiali we Wrocławiu o przemyśle spotkań

We Wrocławiu 24 października odbyło się spotkanie branżowe dla przedstawicieli instytucji związanych z turystyką biznesową. Organizatorem spotkania było Convention Bureau-Wrocław.

Wroclaw_cb.jpg

W ramach spotkania odbył się panel dyskusyjny pt. „Kierunki rozwoju turystyki biznesowej we Wrocławiu”, który miał na celu zainicjowanie debaty na temat stanu obecnego oraz przyszłości branży spotkań, a także turystyki we Wrocławiu. W panelu wzięli udział: wiceprezydent miasta Magdalena Piasecka,  dr Jacek Pluta z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Aneta Książek reprezentująca Polską Organizację Turystyczną.

Spotkanie było dobrą okazją do podsumowania danych przekazanych przez miasto Wrocław, które następnie znajdą się w raporcie „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry 2017”. Raport już po raz ósmy jest opracowywany przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dane przekazane za rok 2016 wskazują, że 71 proc. scharakteryzowanych wydarzeń we Wrocławiu stanowiły kongresy i konferencje. Z kolei 24 proc. to wydarzenia motywacyjne i korporacyjne, a jedyne 5 proc. to targi. Jak tłumaczy Aneta Książek z Polskiej Organizacji Turystycznej, „dane te nie dziwią, gdyż od lat można obserwować dobrą współpracę Convention Bureau-Wrocław z lokalnymi ambasadorami kongresów - przedstawicielami świata nauki, biznesu i innych środowisk”. Podkreśla, że „strony aktywnie działają w międzynarodowych organizacjach i stowarzyszeniach, pozyskują konferencje dla swojego miasta,  a co za tym idzie dla Polski”.

– Wrocław to tętniące życiem i najchętniej wybierane miejsce spotkań nie tylko przez ludzi kultury, nauki, ale również biznesu, a także studentów i turystów, którzy co roku licznie odwiedzają stolicę Dolnego Śląska – tłumaczy Aneta Książek z PCB Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dzięki takim wydarzeniom jak „Europejska Stolica Kultury 2016”,  stolica Dolnego Śląska przyciągnęła w ubiegłbym roku 5,2 mln turystów. Natomiast Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach „European Film Awards 2016” mogło gościć 1800 gwiazd  i producentów filmowych z całego świata.

Mijający rok zostanie zapamiętany we Wrocławiu za względu na przygotowanie Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017”, których starania o organizację Wrocław rozpoczął w lutym 2011. Obecnie władze miasta wraz z Convention Bureau-Wrocław podejmują kolejne działania mające na celu przyciągnięcie nowych wydarzeń i spotkań do miasta.

Do góry