en
en

Dziesiąta, jubileuszowa Gala konkursu „Polak Roku w Belgii”

W Palais des Beaux-Arts (BOZAR) odbyła się dziesiąta, jubileuszowa Gala, na której uhonorowano laureatów konkursu „Polak Roku w Belgii”. Uświetnił ją koncert Leszka Możdzera. Partnerem wydarzenia był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli.

Polak_Roku_10.10.17_II_by_T.Cibulla_483-1_1280x853_1280x853.jpg

Podczas święta Polonii, jak często określana jest Gala, przyznano cztery nagrody:  nagrodę specjalną Ambasadora RP i Prezesa Rady Polonii Belgijskiej, nagrodę Polonii oraz nagrodę Polaka Roku. Uhonorowano także zwycięzcę plebiscytu internetowego ogłoszonego wśród Polaków mieszkających w Belgii.

Nagrodę z rąk dyrektor ZOPOT w Brukseli Dominiki Szulc odebrał Piotr Wiśniewski, działacz polonijny odpowiedzialny za organizację zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Belgii.

Wieczór uświetnił występ ikony polskiej muzyki Leszka Możdżera, który zachwycił widzów swoimi niesamowitymi interpretacjami muzyki klasycznej, w tym dzieł Fryderyka Chopina, Krzysztofa Komedy i Witolda Lutosławskiego.  

Widzowie obejrzeli także spot Polskiej Organizacji Turystycznej zachęcający do odkrycia oferty slow food i piękna polskiej przyrody. Wśród 400 osób uczestniczących w wieczorze znaleźli się laureaci poprzednich edycji konkursu. Wydarzenie zorganizowała Ambasada RP w Królestwie Belgii oraz Rada Polonii Belgijskiej.

Do góry