en
en

Dziennikarze z Ukrainy odwiedzili Lubelszczyznę

Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała przyjazd do Polski ukraińskich dziennikarzy, którzy mieli okazję poznać ofertę usług medycznych, oferowanych przez podmioty z regionu lubelskiego. Plan wizyty obejmował m.in. zapoznanie dziennikarzy z propozycjami placówek, które wcześniej gościły już pacjentów z Ukrainy.

studytou_medyczny_ukraina_2018.jpg

W dniach od 12 do 16 lutego gościli w Polsce ukraińscy dziennikarze, którzy mieli możliwość zapoznać się z bogatą ofertą usług medycznych dostępnych dla zagranicznych turystów. Wizyta została zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną w ramach wdrażania poddziałania pt. „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki Brand”, którego celem jest promocja polskiego sektora usług prozdrowotnych na wybranych rynkach zagranicznych.

Do współpracy przy realizacji misji został zaproszony Klaster Lubelska Medycyna. Ze strony ukraińskiej na zaproszenie organizatorów przyjechali dziennikarze z Kijowa, reprezentujący m.in. pismo branży turystycznej, portale turystyki medycznej, agencję informacyjną oraz videoblog zdrowotny. Zgodnie z założeniami projektu, efektem misji z udziałem dziennikarzy ma być publikacja artykułów oraz filmów promocyjnych w języku ukraińskim, w których zostaną przedstawione walory korzystania z oferty polskich placówek medycznych.

Oprócz korzyści promocyjnych, wartością dodaną wynikającą z wizyty była szansa dla podmiotów medycznych na nawiązanie relacji biznesowych, ułatwiających dalszą współpracę na rynku ukraińskim w obszarze turystyki medycznej.

Podczas pobytu na Lubelszczyźnie, dziennikarze poznali m.in. ofertę podmiotów, które wcześniej gościły już pacjentów z Ukrainy, a także tych, które dysponują szczególnie atrakcyjną ofertą dla pacjentów zagranicznych. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nie tylko infrastrukturę budynków, porozmawiać ze światowej klasy lekarzami, ale także osobiście doświadczyć zabiegów pielęgnacyjnych oraz pobytu w ośrodku uzdrowiskowym.

Podczas pierwszego dnia pobytu goście odwiedzili prywatny szpital Żagiel Med, oddział Centrum Medycznego Luxmed oraz klinikę ProSkinClinic. Zainteresowanie dziennikarzy budziły procedury związane z organizacją płatnych pobytów pacjentów, jak również możliwość przetestowania na własnej skórze zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Drugi dzień był poświęcony wizytom w szpitalach klinicznych. Po raz kolejny okazało się, że ze względu na jakość usług świadczonych w polskich szpitalach, nowoczesny sprzęt oraz systematyczną modernizację infrastruktury, nasza oferta znalazła zainteresowanie i uznanie wśród sąsiadów zza wschodniej granicy.

Dziennikarze z Ukrainy mieli także możliwość poznania oferty turystycznej regionu. Przygotowano dla nich możliwość zwiedzania starych wnętrz lokalnego Browaru Perła, połączoną z degustacją. Podczas specjalnej prezentacji, Lokalna Organizacja Turystyczna przybliżyła gościom regionalne atrakcje turystyczne.

Trzeci dzień roboczy obejmował krótką wizytę w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku oraz w skansenie położonym w Nowej Wsi Lubelskiej. Kluczowym punktem dnia był pobyt i skorzystanie z oferty regeneracyjnej Uzdrowiska w Nałęczowie. Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem obiektu, dziennikarze mogli poddać się na miejscu zabiegom estetycznym oraz skorzystać z walorów basenu uzdrowiskowego i specjalnej kąpieli w białej glince.

Do góry