en
en

Dziennikarze "Lonely Planet" w podróży po Polsce  

Turystyka kulinarna oraz sportowa były głównymi tematami podróży prasowej zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną dla przedstawicieli mediów reprezentujących opiniotwórcze wydawnictwo „Lonely Planet”.

podroz lonely planet.jpg

W trwającej od 11 do 16 lutego podróży studyjnej do Polski wzięła udział dwójka rezprezentantów prestiżowego tytułu „Lonely Planet”.  Wizyta, którą zorganizował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, została podzielona na dwie sekcje tematyczne. Pierwsza z nich dotyczyła promocji sceny kulinarnej Krakowa i związana była z otrzymaniem przez największe małopolskie miasto tytułu Europejskiej Stolicy Gastronomii. Druga część podróżny przeznaczona była zaś na promocję turystyki aktywnej oraz folkloru Podhala.

Reporterka „Lonely Planet” wzięła udział miedzy innymi w Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej, przejażdżce psim zaprzęgiem, warsztatach wyrabiania oscypka oraz haftu góralskiego. Podczas wizyty brytyjskich dziennikarzy nie mogło także zabraknąć wyprawy na Kasprowy Wierch, Gubalówkę oraz do Doliny Małej Łąki. Relacje z podróży, przedstawiciele „Lonely Planet” na bieżąco zamieszczali w prowadzonych przez siebie mediach społecznościowych.

Wydanie papierowe magazynu, w którym znajdzie się relacja z podróży do Polski pojawi sią na rynku na początku 2020 roku. Partnerami podróży prasowej były Urząd Miasta Krakowa oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Do góry