en
en

Dziennikarz z wpływowego dziennika brytyjskiego odwiedził Trójmiasto

Na zaproszenie londyńskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, odbyła się w kwietniu podróż prasowa dziennikarza Ronana  O ‘Shea reprezentującego wpływowy brytyjski dziennik The Independent.

Gd 1.JPG

Tematem przewodnim wizyty była promocja Trójmiasta oraz jego głównych atrakcji turystycznych, a także lokalnej kuchni. Partnerem  podróży prasowej była Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Brytyjski dziennikarz miał możliwość odwiedzenia Starego Miasta  w Gdańsku, zwiedzenia wystaw w Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum Bursztynu,  a także zapoznania się z architekturą Gdyni oraz wypoczynkowymi walorami  Sopotu. Dodatkową atrakcją były również spacery połączone z degustacjami kulinarnymi

Ronan O’Shea  podsumował swoją wizytę mówiąc: - Wycieczka kulinarna była wspaniała, na pewno polecę ją moim czytelnikom. Z kolei najciekawszą atrakcją było Europejskie Centrum Solidarności  European Solidarity Centre, które pozwoliło mi poznać historię regionu pomorskiego jak i całego kraju.

Tylko w 2017 roku The Independent odnotował ponad 93 milionów wejść na swoją stronę, co czyni go jedną z najbardziej popularnych czytelniczo cyfrowych gazet w Wielkiej Brytanii.

Ronan J O’Shea prowadzi również swój blog poświęcony podróżom.

Independent2.jpg

Do góry