en
en

Dzień Europy na Ukrainie okazją do promocji Polski

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w obchodach Dnia Europy na Ukrainie. Obchody tego święta w Kijowie i Tarnopolu zostały wykorzystane do promocji polskich atrakcji turystycznych. 

ukraina-dzien-europy.jpg

Zgodnie z dekretem Prezydenta Ukrainy, tradycyjnie druga sobota maja przebiega na Ukrainie pod znakiem celebrowania Dnia Europy. Podobnie jak w innych krajach świętowanie rozciąga się na kilka weekendowych dni. Ukraińcy entuzjastycznie okazują swoje europejskie aspiracje - koncerty, wystawy, pikniki, zabawy organizowane są w centrach nieomal wszystkich większych miast.

W tym roku Polska Organizacja Turystyczna brała udział w obchodach europejskiego święta w Kijowie i w Tarnopolu. W stolicy na stoisku Instytutu Polskiego prezentowano polskie atrakcje turystyczne, zaś w Tarnopolu mieszkańcy mieli okazje wziąć udział w licznych konkursach dla dzieci i młodzieży, zabawach na głównej scenie, wystawach i spotkaniach z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP w Łucku. W organizacji pomagali studenci Państwowego Uniwersytetu Medycznego z Tarnopola, goście z polskich miast partnerskich, Jeleniej Góry i Elbląga. Całodzienną zabawę zakończył występ zespołu Wołosi, na którego trasie znalazły się także Łuck i Równe.

Działania Zagranicznego Ośrodka POT w Kijowie wpływają na lepsze poznanie naszego kraju, tym bardziej że w tym roku była specjalna okazja do świętowania – piętnastolecie naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że dzięki ukraińskiemu przewoźnikowi Intercity Tarnopol ma codzienne połączenie kolejowe z Przemyślem, co znacznie podnosi zainteresowanie i ułatwia podróżowanie do Polski.

Do góry