en
en

Duże zainteresowanie polską ofertą na targach w St. Gallen

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w dniach od 19 do 21 stycznia w targach turystycznych Grenzenlos w szwajcarskim St. Gallen. Polskie stoisko, jak i sama impreza, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

targi_grenzenlos_szwajcaria_2018.jpg

Odbywające się od 19 do 21 stycznia targi Grenzenlos w szwajcarskim St. Gallen były kolejną już w tym roku okazją do przeprowadzenia szeregu ciekawych rozmów z przedstawicielami zagranicznych biur podróży i mediów.

Stanowisko informacyjne z materiałami promocyjnymi Polskiej Organizacji Turystycznej obsługiwane przez pracownika wiedeńskiego ośrodka POT Bożennę Płusę cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przedstawiciele branży turystycznej pytali przede wszystko o nowe oferty wyjazdowe do Polski.

Polska Organizacja Turystyczna wystąpiła w St. Gallen w ramach porozumienia Swiss Conection, Narodowych Ośrodków Informacji Turystycznej stacjonujących w Wiedniu z obszarem oddziaływania obejmujących rynek szwajcarski. Obok polskiego stoiska prezentowali się m.in. przedstawiciele Chorwacji, Czech czy Tunezji.

Według informacji organizatorów targi Grenzenlos, na których swoje oferty prezentowało 382 wystawców, zwiedziło 35 tys. osób. To o 13 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W porównaniu do lat poprzednich, impreza zmieniła nazwę oraz termin. Z przeprowadzonej wśród zwiedzających ankiety wynika, że 95 proc. osób, które wzięły udział w badaniu, jest zadowolonych z tych zmian.

Podczas tegorocznej edycji szwajcarskich targów zaprezentowano również specjalne oferty dla osób niepełnosprawnych w ramach części pt. „Barrierefrei – Ferien und Freizeit ohne Grenzen”. Równolegle z targami Grenzenlos odbyła się 58. wystawa ofert z obszaru Camping i Carawaning, a jako nową inicjatywę należy odnotować organizację specjalistycznego kongresu z dziedziny „Sport i Turystyka”.

Do góry