en
en

Dni Konsularne w Lyonie z udzialem zagranicznego ośrodka POT

Na przełomie czerwca i lipca odbyły się w Lyonie Święta Konsularne (Les Fêtes Consulaires), tradycyjna, międzynarodowa impreza promocyjna z udziałem 70 państw reprezentowanych przez przedstawicielstwa dyplomatyczne w regionie Rhône Alpes.

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystyczej w Paryżu uczestniczył po raz kolejny w tym wydarzeniu odbywającym się na głównym placu miasta - Bellecour, w drugiej dzielnicy Lyonu i współorganizował - wspólnie z Konsulatem Generalnym RP w Lyonie, stoisko promocyjne Polski. Prezentowana była tam wystawa fotograficzna o polskich obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zwiedzający goście mogli również zapoznać się z dokumentacją turystyczną na temat naszego kraju.

Stoisko polskie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, szacuje się, że w ciągu dwóch dni odwiedziło je około 20 tysięcy zwiedzających. Oprócz wystawców narodowych, obecne w Lyonie były liczne stowarzyszenia kulturalne działające na arenie międzynarodowej, jak m.in. AVF International, Université de Lyon, British Council, Jeunes Ambassadeurs de Rhône-Alpes, Lyon International, Maison de l’Europe, Européens Lyon-Rhône-Alpes, Maison de la Francophonie

Do góry