en
en

Delegacja z Chin na rozmowach z POT

W siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się spotkanie z Zarządem chińskiej prefektury miejskiej Zhangjiajie.

chinska_delegacja2.jpg

Delegacji chińskiej przewodniczył burmistrz prefektury Zhangjiajie Liu Ge An. Polską Organizację Turystyczną reprezentowała wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk. Celem spotkania było nawiązanie kontaktów służących budowaniu wymiany turystycznej między Polską a prowincją Zhangjiajie.

Goście z Państwa Środka zapoznali się z głównymi atrakcjami turystycznymi Polski, dowiedzieli się więcej o położeniu geograficznym naszego kraju i wynikających z tego atutach, historii, kulturze a także rozwoju gospodarczym Polski. W spotkaniu wyraźnie podkreślono także, że nasz kraj jest jednym z najbezpieczniejszych państw świata.

Delegacja chińska podzieliła się również informacjami na temat swojego regionu i jego atrakcji turystycznych. Te co roku przyciągają ponad 80 mln. osób, w tym około 5 mln z zagranicy.

Obie strony potwierdziły dalszą chęć zacieśniania relacji i rozwoju ruchu turystycznego.

To kolejny wizyta chińskich przedstawicieli w siedzibie POT. Wcześniej w rozmowach dwustronnych uczestniczyli zastępca dyrektora Biura Promocji i Inwestycji Pekinu Yang Li, szefowa sekcji Biura Promocja i Inwestycji Pekinu Zhang Jin oraz jej zastępca Li Dan, a także wicedyrektor Departamentu Strategii i Marketingu POT Artur Brandysiewicz.

Polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem przez turystów z Państwa Środka. W 2017 roku odwiedziła nasz kraj rekordowa liczba 138 tys. turystów z Chin. Na początku grudnia, w trakcie dorocznej gali wręczenia nagród organizowanej przez renomowany magazyn turystyczny China Travel Agent, Polska została wyróżniona jako "New Holiday Destination of the Year 2018". Statuetką w tej kategorii nasz kraj został uhonorowany jako jedyny z Europy.

Do góry