en
en

Dar Młodzieży dotarł do Bordeaux. POT promował Polskę na pokładzie żaglowca

Żaglowiec Dar Młodzieży w ramach Rejsu Niepodległości przypłynął pod koniec czerwca do portu w Bordeaux. Polska Organizacja Turystyczna wykorzystała do wydarzenie do promocji polskiej turystyki. 

dar_mlodziezy_bordeaux.jpg

Do francuskiego portu w Bordeaux przypłynął w ostatnim tygodniu czerwca żaglowiec Dar Młodzieży. To jedno z najważniejszych, tegorocznych wydarzeń promocyjnych nie tylko na rynku francuskim lecz na całym świecie. Dar Młodzieży odbywa Rejs Niepodległości w rocznicę stulecia jej odzyskania przez Polskę.

Polska Organizacja turystyczna wykorzystała wizytę żaglowca do promocji rodzimej turystyki i zorganizowała na pokładzie okrętu konferencję prasową połączoną z licznymi atrakcjami. Partnerem wydarzenia było lotnisko w Bordeaux, z którego od kilku miesięcy do Warszawy regularnie dwa razy w tygodniu latają samoloty węgierskiego przewoźnika Wizzair.

Konferencja Polskiej Organizacji Turystycznej spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów branżowych i touroperatorów, uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich podmiotów na rynku w regionie Akwitanii. Gości przywitali dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu Tomasz Rudomino oraz dyrektor lotniska w Bordeaux Jean-Luc Poiroux. Po pokładzie Daru Młodzieży oprowadzał francuskich dziennikarzy komendant żaglowca, kapitan Ireneusz Lewandowski.

Dar Młodzieży, który - jak stwierdził dyrektor Rudomino - sam w sobie jest atrakcją turystyczną, stał się również miejscem spotkań mieszkańców miasta. Mogli oni zobaczyć m.in. niezwykły spektakl akrobacji na żaglach w wykonaniu grupy Mira Art. W spotkaniach na statku uczestniczyli ambasador RP w Paryżu Tomasz Młynarski, konsul generalny RP Joanna Frybes, a także władze miasta Bordeaux.

Do góry