en
en
Kontakt

Czechy odwiedzone, następny przystanek - Słowacja!

We wtorek 21 marca 2023 r. w sali balowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze 60 czeskich touroperatorów oraz dziennikarzy wzięło udział w inauguracji polskiego „Roadshow 2023". W kolejnych dniach odbyły się spotkania dla profesjonalistów z branży turystycznej w Brnie oraz Ostrawie. Następnymi przystankami na trasie organizowanej przez ZOPOT w Pradze akcji będzie Słowacja - Bratysława i Koszyce.

cz15 — kopia.jpg

Program „Roadshow" obejmuje promocję różnorodnej oferty polskich regionów, w tym lokalnej gastronomii, przedstawienie oferty PLL LOT oraz ich partnerów, a także prezentację nowo powstałego praskiego biura Polskiej Organizacji Turystycznej obejmującego swoją działalnością Czechy i Słowację.

„W czasie, gdy Polska z wielu powodów staje się jednym z najciekawszych kierunków dla czeskich i słowackich turystów, z przyjemnością wspieramy tego typu spotkania, dla których drzwi naszej Ambasady zawsze będą otwarte" - otworzył wydarzenie Mateusz Gniazdowski, Ambasador RP w Pradze.

Słowa polskiego Ambasadora uzupełniła dyrektor PLL LOT Jolanta Grala-Bednárčik zaznaczając, że „po pandemii przeżywamy prawdziwy boom w ruchu lotniczym do Polski, ale także do innych krajów obsługiwanych przez LOT. Aktualnie wykonujemy 32 loty tygodniowo z Pragi i 5 lotów z Ostrawy do Warszawy, a także do innych miejsc w Polsce, Europie, Azji i Ameryce Północnej. Ostatnie bezprecedensowe zwycięstwo Warszawy w prestiżowym głosowaniu "Best European Destination" świadczy o tym, że stolica Polski jest nie tylko destynacją biznesową, ale staje się także miejscem atrakcyjnym turystycznie"

Wiemy, o co pytają czescy i słowaccy turyści w Polsce, dlatego do końca roku przygotowujemy kilka kampanii, które będą starały się na te pytania jak najlepiej odpowiedzieć. Czy to o popularne miejsca i hotele SPA i wellness w polskich górach, informacje o ciekawych miejscach w drodze nad Bałtyk i nadmorskich kurortach, czy pyszna i bardzo różnorodna polska regionalna gastronomia” - mówił Pavel Trojan, dyrektor biura POT.

Wydarzenie cieszy się również dużym zainteresowaniem ze strony wystawców. Swoją ofertę promowały nie tylko tradycyjnie aktywne w Czechach regiony przygraniczne jak Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Śląsk oraz niedaleka Małopolska, lecz także Wielkopolska, Warszawa, Pomorze i Pomorze Zachodnie.

Polską prezentację w Brnie swoją obecnością uświetnił Konsul Honorowy RP w Brnie Petr Mrkývka, który w swoim przemówieniu poruszył kwestię pozytywnego wizerunku Polski w Czechach oraz zachęcał zgromadzonych gości do przyjazdu do Polski. Uczestników spotkania swoimi specjałami raczyli Śląsk oraz Śląskie Smaki.

Ostatnim miejscem podróży po Czechach była Ostrawa, gdzie od strony kulinarnej zaprezentowała się Opolszczyzna.

Kolejnym przystankiem będzie Słowacja, a konkretnie Bratysława i Koszyce.

Do góry