en
en
Kontakt

Czas start! Finałowa 16-tka V Turystycznych Mistrzostw Vlogerów rusza w trasę

Szesnastu vlogerów reprezentujących poszczególne polskie regiony rozpoczyna rywalizację, której celem jest promocja atrakcji naszego kraju. Przed nami piąta edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów – jednego z najważniejszych wydarzeń, w którym udział biorą twórcy internetowi.

Grafika Turystycznych Mistrzostw Vlogerów

Kapituła powołana przez Polską Organizację Turystyczną spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała szesnastu youtuberów, którzy będą reprezentować jedno z przypisanych im województw. W najbliższym czasie każdy z nich przygotuje materiały wideo oraz posty w mediach społecznościowych ukazujące atrakcje wybranych zakątków kraju. Wszystkie publikacje złożą się na relację podróży po danym regionie Polski.

„Wybór reprezentantów poszczególnych województw okazał się niezwykle trudny ze względu na bardzo wysoką jakość nadesłanych do oceny filmów. Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja!” – komentuje wybór szesnastki Dawid Mikoś, podróżnik, członek kapituły i uczestnik zeszłorocznej edycji Mistrzostwa.

– Różnorodność zgłoszeń zawdzięczamy zmianie formuły konkursu, który w tym roku skierowany jest do YouTuberów tworzących filmy nie tylko o tematyce podróżniczej, ale też lifestyle’owej czy górskiej. Gratuluję finałowej szesnastce, która przy wsparciu naszych partnerów w regionach z pewnością stworzy niezwykłe materiały filmowe – dodaje Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Spośród wszystkich prac kapituła Mistrzostw wybierze trzy najciekawsze relacje. Pod uwagę brane będą wyniki głosowania internetowego, jakość materiałów oraz zasięgi, które osiągną publikowane treści. Laureatów konkursu poznamy już w grudniu br. 

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów to jedyna akcja w kraju, której celem jest ukazanie 16 regionów naszego kraju oczami influencerów. Stworzone przez nich treści od kilku już lat zachęcają do podrózy indywidualnych turystów szukających inspiracji i pomocy przy organizacji samodzielnego wypoczynku w Polsce, także poza sezonem.

Wszyscy wybrani vlogerzy otrzymają wynagrodzenie finansowe za swoją pracę, a dla trójki zwycięzców Mistrzostw przewidziane są̨ dodatkowe nagrody pieniężne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ 

Lista autorów reprezentujących poszczególne regiony:

 1. WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
  Zulak Moto Adv
 2. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
  Sway the Way
 3. WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
  Keto Kamil
 4. WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE
  Wałkowanie świata
 5. WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
  Polegytravels
 6. WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
  Pan i pani spakowani
 7. WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
  Monix w podróży
 8. WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
  Szybkie podróże
 9. WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
  Zieloni w podróży
 10. WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
  Gdzie los poniesie
 11. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
  Ready for Boarding
 12. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
  A chodźże na pole
 13. WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
  RoadTripBus
 14. WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
  Polskie szlaki
 15. WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE
  Dobrze pojechane
 16. WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
  Loverowi

 

Do góry