en
en

Coroczne spotkanie organizacji turystycznych z belgijskimi dziennikarzami

Raz do roku, stowarzyszenie ANTOR skupiające narodowe organizacje turystyczne organizuje spotkanie dla dziennikarzy działających w zakresie tematyki turystycznej. Tradycyjnie w wydarzeniu brał udział Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli.

 

ANTOR.jpg

Celem corocznego spotkania z dziennikarzami, organizowanego przez stowarzyszenie ANTOR, jest przedstawienie propozycji podroży prasowych na nadchodzący rok i wiodących tematów promocyjnych każdej z destynacji.

Warsztaty, w których uczestniczył Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, odbyły się w hotelu Vann Der Valk i przyciągnęły ponad 80 dziennikarzy i blogerów. Polskie stoisko budziło duże zainteresowanie uczestników.  Największe emocje związane były z podróżami prezentującymi tematykę związaną z przyrodą i coraz częściej pojawiającymi się w turystyce trendami – slow life, slow food czy turystyki zrównoważonej.

Wśród dziennikarzy pojawili się też przedstawiciele radia i telewizji. W trakcie warsztatów dokonano wstępnych ustaleń z bijącym rekordy oglądalności programem Rolnik szuka żony dotyczące wyjazdu ekipy do Polski i nagrania w naszym kraju jednego epizodu odcinka. Brukselski ZOPOT będzie również kontynuował współpracę z największymi  stacjami  frankofońskimi – Bel RTL i Viva Cité. Z tą ostatnią zwłaszcza podczas ich emisji Grande Evasion.

Można powiedzieć, że lista uczestników podróży zaplanowanych przez ZOPOT w Brukseli na 2018 jest już dobrze zapełniona.

Do góry